Iki Velykų moksleiviams tikimasi pristatyti dar 15 tūkst. planšečių nuotoliniam mokymuisi

Nuotrauka www.pixabay.com

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), be jau moksleiviams išdalintų 2 tūkst. planšetinių kompiuterių nuotoliniam mokymuisi, šią savaitę tikisi pristatyti dar 15 tūkst. įrenginių su internetu, sako agentūros laikinasis vadovas Vainas Brazdeikis.

Pasak jo, iš viso pagal pasirašytas sutartis su skirtingais tiekėjais jau įsigyta apie 20 tūkst. „Huawei“, „Samsung“ ir „Lenovo“ planšetinių kompiuterių, vidutinė vieno įrenginio kaina – apie 150-160 eurų. Pusę, t.y. 10 tūkst. įrenginių – planšečių „Samsung Galaxy Tab A“ pateiks bendrovė „Telia“.

Iš jos NŠA taip pat įsigijo mobilaus interneto paslaugą dviems mėnesiams, vienam kompiuteriui tai kainuos apie 2,4 euro. 

„Korteles turėtų pagaminti šiandien-rytoj, iš viso kortelių bus apie 20 tūkst., planšečių – irgi apie 20 tūkstančių. Šią savaitę, planuojame, kad pasieks 15 tūkstančių planšečių“, – BNS teigė V. Brazdeikis.

Iš viso NŠA planavo nupirkti ir perduoti sunkiau gyvenančioms šeimoms 35 tūkst. planšetinių ir nešiojamų kompiuterių nuotoliniam mokymuisi, tačiau pirkimai užtruko neradus būtent nešiojamųjų kompiuterių norima kaina – ne daugiau nei 500 eurų už vieną įrenginį. Pasak V. Brazdeikio, bus įsigyta tik apie 3 tūkst. sąlygas atitinkančių nešiojamų kompiuterių, tad neatmetama, kad jie gali būti pakeisti planšetiniais.

V. Brazdeikis tikisi, kad likusią dalį – dar apie 15 tūkst. priemonių pavyks nupirkti artimiausiu metu, tačiau jie moksleivius turėtų pasiekti jau po Velykų.

„Bendras skaičius bus tikrai 35 tūkst., bet dar sprendžiama, ką daryti su nešiojamais“, – sakė jis.

Kaip skelbta, apie 2 tūkst. pirmųjų įsigytų planšetinių kompiuterių savivaldybes pasiekė praėjusį penktadienį. Artimiausiomis dienomis turėtų būti pristatyta dar apie tūkstantį verslo dovanotų įrenginių su internetu.

Lietuvoje nuo kovo 16-osios įvedus karantiną, mokyklose dvi savaites buvo paskelbtos atostogos, o jau savaitę jos vykdo nuotolinį mokymą. Daliai moksleivių neturint priemonių nuotoliniam mokymuisi, ministerija nusprendė nupirkti kompiuterių sunkiau gyvenančių šeimų vaikams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.