Interpolas nenaudos savo kanalų S. Cichanouskajos paieškai

Nuotrauka Sviatlana Tsikhanouskaya/ twitter.com

Interpolas nusprendė negalįs naudoti savo kanalų buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidento postą Sviatlanos Cichanouskajos paieškai, antradienį pareiškė šios tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos nacionalinio centrinio biuro Baltarusijoje vadovas Dzmitras Miadzvedzevas.  

„Išnagrinėjusi mūsų pateiktą medžiagą speciali darbo grupė – [Interpolo] generalinio sekretoriato struktūrinis padalinys – nusprendė, kad Interpolo kanalai negali būti naudojami minimos pilietės paieškai“, – televizijos „Belarus 1“ eteryje sakė D. Miadzvedzevas.   

Tuo pat metu jis nurodė, kad Interpolas niekada nekėlė klausimų dėl Baltarusijoje iškeltų baudžiamųjų bylų teisėtumo. 

„Interpolas niekada jokių pretekstu nekelia klausimų dėl Baltarusijos Respublikos teritorijoje iškeltų baudžiamųjų bylų teisėtumo“, – sakė D. Miadzvedzevas. 

Anot jo, sprendimas dėl S. Cichanouskajos priimtas griežtai laikantis Interpolo taisyklių ir normų. 

S. Cichanouskaja dalyvavo prezidento rinkimuose vietoje savo vyro Siarhejaus Cichanouskio. Jis buvo pagrindinis opozicijos kandidatas, bet Centrinė rinkimų komisija atsisakė įregistruoti jo iniciatyvinę grupę, o likus trims mėnesiams iki pernai rugpjūtį vykusių rinkimų jis buvo suimtas.

Remiantis oficialiai paskelbtais rinkimų rezultatais, S. Cichanouskaja surinko kiek daugiau nei 10 proc. balsų ir liko antra. 

Baltarusių opozicija ir daugelis Vakarų šalių laiko S. Cichanouskają tikrąja rinkimų nugalėtoja. Ji buvo priversta išvykti iš Baltarusijos, kai šalį apėmė beprecedenčiai protestai, tų rinkimų nugalėtoju paskelbus nuo 1994 metų šaliai vadovaujantį autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

Balandžio pradžioje Baltarusijos valstybės saugumo komitetas įtraukė C. Cichanouskają, opozicijos suburtos Koordinacinės tarybos prezidiumo narį Pavelą Latušką ir dar 15 baltarusių į organizacijų bei fizinių asmenų, užsiimančių „teroristine veikla“, sąrašą.    

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *