Iš Klaipėdos į Ukrainos miestą Odesą iškeliavo humanitarinė pagalba

Nuotrauka klaipeda.lt

Iš Klaipėdos į Ukrainos miestą Odesą išvyko savivaldybės humanitarinė pagalba – transporto priemonės, prikrautos įvairios įrangos, įrankių, kitų daiktų ir maisto produktų, pranešė Klaipėdos savivaldybė.

„Klaipėdos miesto parama skirta Ukrainos miestui partneriui Odesai, tai – mūsų siunčiama žinia, kad šiuo ypač sunkiu metu esame yra drauge su savo draugais ir kuo galime stengiamės padėti odesiečiams. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie šios humanitarinės pagalbos surinkimo“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. 

Kovo 25 d. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad Ukrainos miestui Odesai neatlygintinai kaip skubi humanitarinė pagalba būtų perduotos Klaipėdos miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausiusios transporto priemonės – autobusas „Neoplan“, greitosios pagalbos automobilis „Mercedes Benz“ ir Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis mikroautobusas „Renault Master“. 

Savivaldybei pavaldžios įmonės „Klaipėdos energija“, „Klaipėdos vanduo“, „Klaipėdos autobusų parkas“ ir Klaipėdos universitetinė ligoninė pasirūpino, kad transporto priemonėmis į Ukrainą būtų nugabenta Rusijos užpultos šalies gyventojams reikalingų daiktų – elektros generatorių, įrankių, medicininės įrangos, neštuvų, maisto produktų ir kt.

Kam visa tai atiteks, spręs Odesos miesto vadovybė.

Dar vieną autobusą kaip paramą skyrė „Klaipėdos autobusų parkas“. Į jį pakrauta Odesos nevyriausybinėms organizacijoms skirta Klaipėdos žydų bendruomenės parama. 

Prieš mėnesį neeiliniame posėdyje Klaipėdos miesto savivaldybės taryba taip pat nutarė iš miesto biudžeto Ukrainai skirti 150 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos. Lėšos buvo pervestos į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimui priklausančios Ukrainos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Odesos regioninio padalinio specialią sąskaitą. 

Dar anksčiau į Ukrainą išvyko trys autobusai, pakrauti įvairia įranga, generatoriais, medicinos priemonėmis. 

Dar vienas klaipėdiečių palaikymo Odesai ženklas – Odesos vardo suteikimas lankytojų pamėgtam pėsčiųjų takui Melnragėje. Tam jau pritarė miesto taryba.

Takas, kuris bus pavadintas Odesos vardu, driekiasi palei jūrą, per kopas, nuo aikštelės Vėtros gatvėje iki Audros gatvės. Šiuo metu vyksta vardo suteikimo takui procedūros. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *