KAM: padėti Ukrainai gali būti siunčiama ES kibernetinė greitojo reagavimo komanda

Фото/ kam.lt/Asociatyvi srž. sp. Ievos Budzeikaitės

Padėti su kibernetinėmis atakomis susiduriančiai Ukrainai gali būti siunčiama Europos Sąjungos (ES) kibernetinė greitojo reagavimo komanda, teigia Lietuvos pareigūnai.

Galimybę aktyvuoti ES kibernetinę greitojo reagavimo komandą pirmadienį krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius aptarė su Ukrainos gynybos viceministru kibernetinio saugumo klausimams Olegu Gaiduku, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Šios pajėgos veikia nuo 2019 metų, joms vadovauja Lietuva.

„Mums svarbu pademonstruoti solidarumą su Ukraina ir teikti jai paramą, o kibernetinės greitojo komandos pasitelkimas esant poreikiui yra vienas iš šio Lietuvos vadovaujamo tarptautinio projekto tikslų“, – pranešime cituojamas M. Abukevičius.

Pasak pranešimo, nuolat budinti aukštos parengties ES kibernetinė greitojo reagavimo komanda yra pasirengusi išvykti, kai tik bus konkrečiai susitarta dėl tokios pagalbos teikimo. Šią tarptautinę komandą sudaro kibernetinio saugomo ekspertai iš Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos, Kroatijos ir Estijos.

Komanda, be kitų užduočių, gali būti panaudota didelės kibernetinės krizės metu ar, esant poreikiui, sustiprinti ES institucijų gynybą.

Praėjusią savaitę Ukrainos institucijos patyrė kibernetinę ataką, Kijevas ją sieja su Rusija.

Viceministrai aptarė ir galimybę stiprinti bendradarbiavimą per Regioninį kibernetinio saugumo centrą Kaune, jis pradėjo veikti praėjusių metų vasarą. Čia dirba kibernetinio saugumo specialistai iš Lietuvos, JAV, Sakartvelo ir Ukrainos.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *