Kaunui pratęstas terminas keisti sprendimą dėl vaikų darželių, bet to daryti neplanuojama

Vyriausybės atstovas iki vasario mėnesio pratęsė Kauno savivaldybei terminą pakeisti sprendimą dėl mokesčio už vaikų darželius ne miesto gyventojams, tačiau savivaldybės atstovai sako bent kol kas to daryti neplanuojantys.

„Mėnesiui laiko jie paprašė nukelti ir lauksime vasario pradžioje jų sprendimo. Jeigu jo nebus, tada jau į teismą eisim“, – BNS antradienį sakė Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius.

Pasak jo, prašymas terminą pratęsti motyvuotas poreikiu apsvarstyti argumentus.

„Jie gali sureguliuoti taip, kad tie žmonės, kurie negyvena Kaune, kad jiems būtų vienodos sąlygos kaip ir visiems kitiems“, – sakė jis.

Kauno miesto savivaldybės vicemerė Rasa Šnapštienė antradienį žurnalistams sakė, kad kol kas nėra planuojama sprendimo atšaukti.

„Mes tikrai kol kas jo neatšauksime ir nepersvarstysime, Vyriausybės atstovas gali duoti tą sprendimą į teismą“, – pareiškė ji.

„Mes nematome diskriminacijos. Yra kaina visiems vienoda, už paslaugą visi mokame vienodai. Mes esame Kauno miesto valdžia, biudžetas yra formuojamas didelė dalis iš Kaune deklaruotų gyventojų mokesčių. Tai reiškia, biudžetą formuoja kauniečiai. Mes ir sprendžiame, kad dalį mokesčio už darželį kauniečiams už jų pinigus mes galime kompensuoti“, – aiškino R. Šnapštienė.

„Kyla klausimas, ar mes turime teisę ir privilegiją kompensuoti visiems kitiems už tas paslaugas?“ – klausė ji.

Kauno miesto savivaldybės taryba spalio 15 dieną nusprendė, kad iki šiol 58 centus siekęs dienos mokestis už darželį bus keliamas iki 9,2 euro. Miestiečių vaikams šis mokestis bus kompensuojamas, todėl jie ir toliau mokės 58 centus, tačiau tiems tėvams, kurie mieste nedeklaruoti, reikės mokėti visą kainą.

Kauno taryba antradienį išplėtė kompensacijų ribas, numatę išimtis tiems kitų rajonų gyventojams, kurių vaikai Kaune lanko įstaigas, skirtas specialiųjų poreikių turintiems vaikams.

Ateityje taip pat planuojama numatyti galimybę daugiau kompensuoti mokestį toms kauniečių šeimoms, kuriose vienas šeimos narys gyvena mieste, o kitas yra deklaravęs išvykimą.

Vis dėlto, pasak R. Šnapštienės, būtų atsižvelgiama ir į šeimos materialinę padėtį.

Įprastai jeigu tik vienas iš tėvų registruotas mieste, savivaldybė pagal numatytą tvarką kompensuos apie pusę sumos, todėl mokėti reikės 4,89 euro už dieną.

Vyriausybės atstovo teigimu, nuo sausio pradžios įsigaliojantis diferencijavimas tarp miesto gyventojų ir visų kitų pažeidžia vaikų interesus ir yra diskriminuojantis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *