Ketvirtadienį iš „Ekrano“ marių bus iškeliama sulūžusi užtvara, ribojamas eismas

Nuotrauka BNS/ Tomas Markelevičius

Ketvirtadienį Panevėžyje iš „Ekrano“ marių atliekant užtvaros iškėlimo darbus bus ribojamas eismas, pranešė vietos savivaldybė.

Darbai ties užtvanka, esančia J. Biliūno gatvėje bus vykdomi nuo 9 iki 12 valandos. Esant galimybei, vairuotojų prašoma rinktis kitą maršrutą.

Planuojama, kad ketvirtadienį bus nuimamas sulaužytas užtvankos skydas, dėl kurio į Nevėžį nevaldomai plūdo vanduo.

Kaip anksčiau BNS sakė Panevėžio savivaldybės vicemeras Valdemaras Jakštas, procedūra gana sudėtinga dėl skydo dydžio ir aukštų.

„Jei sklandžiai pavyks, rytoj bus nuimamas, niekur tempti negalima. Kad neįvyktų nelaimė. Skydus reikia keisti abudu – ir tą, kuris sveikas, nes šiandien sveikas, o kur garantija, kad neatsitiks, kaip su šituo atsitiko. Ekspertai pasakė, kad to numatyti, kas nutiko, nebuvo galima“, – tvirtino vicemeras. 

Pasak V. Jakšto, užtvankoje vienas šalia kito yra du skydai, kurių pagalba reguliuojamas paleidžiamo vandens kiekis. Skydai gali būti tiek abu uždaryti ar atverti, tiek po vieną, – atsižvelgiant į užtvankos vandens lygį. 

Antradienį ryte dėl sugedusio „Ekrano“ marių užtvarkos šliuzo patvino per Panevėžį tekantis Nevėžis.

Popietę vandens tekėjimas buvo suvaldytas, tačiau dėl įvykio paskelbta ekstremali situacija.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *