Klaipėdos uoste prasidėjo kruizinių laivų sezonas

Фото portofklaipeda.lt

Į Klaipėdos uostą pirmadienio rytą įplaukė pirmasis šiemet kruizų laivas. Jei geopolitinė situacija nepateiks staigmenų, šiemet kruizinių laivų sezonas gali būti rekordinis. 

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier sako, kad metų pradžioje buvo 59 kruiziniai laivai, pageidaujantys  atvykti į Klaipėdą, tačiau prasidėjus karui Ukrainoje kompanijos pradėjo keisti maršrutus, kad aplenktų Rusijos uostus, ir laivus nukreipė į Baltijos šalis.

„Klaipėdoje jų skaičius šiemet gali būti rekordinis, laukiame apie 80 laivų, kurie turėtų atplukdyti per 85 tūkstančius keleivių. Tai neįprastai dideli ir labai optimistiniai skaičiai. Prognozuojame, kad dėl įvairių priežasčių vis tik gali būti atšaukta apie 20 proc. šiuo metu numatytų laivų“, – pranešime sakė K. Gontier. 

Įprastai Klaipėda kasmet sulaukdavo 6–8 naujų laivų, tačiau šiemet jų urėtų atplaukti net 13. 

Pirmadienį atplaukęs laineris „Hamburg“ yra vienas mažesnių – jo ilgis siekia 144 metrus. Tačiau tokio dydžio laivų uoste šiemet turėtų būti mažuma – net 70 proc. bus didieji – ilgesni nei 200 metrų laineriai.  

„Yra akivaizdžios pasaulinės tendencijos, rodančios, kad laivybos verslo efektyvumą siekiama užtikrinti didesniais laivais. Tokią pat tendenciją matome ir kruizinėje laivyboje, tad siekdami ir toliau būti konkurencingi“, – pranešime sakė uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Laivas „Hamburg“ Klaipėdoje bus apie 5,5 valandos. Per tą laiką 300 turistų iš Vokietijos praleis Klaipėdoje, Palangoje ir Neringoje. 

„Hamburg“ plaukioja su Bahamų vėliava ir priklauso Vokietijos kelionių operatoriui „Plantours Kreuzfahrten“. 1997-aisiais pastatytas laivas talpina 420 keleivių. 

Paskutinis kruizinis laivas šiemet turėtų atplaukti spalio 13 dieną. 2023 metų kruizų sezonui jau yra užsiregistravę daugiau kaip 50 laivų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *