Komisija siūlo skelbti ekstremalią situaciją valstybės lygiu dėl koronaviruso

Фото pixabay.com

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) dėl koronaviruso grėsmės siūlo skelbti ekstremalią situaciją.

„Dėl paskelbimo įsijungia kiti mechanizmai, galima naudotis tam tikromis priemonėmis prevencijai iš valstybės rezervo, ko dabar negalima daryti. (…) Esant pokyčiui situacijos, galėtume priimti sprendimus dėl papildomų priemonių įsigijimo be viešųjų pirkimų“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Pasak jo, sprendimas dėl ekstremalios situacijos turėtų būti priimtas artimiausiu metu, tačiau kada tiksliai, nenurodė.

Nuo sausio pabaigos kiekvienoje ministerijoje yra aktyvuoti operacijų centrai, kuriuose rengiamasi galimiems koronaviruso atvejams Lietuvoje.

„Mes pareigūnus parengėme galimiems tokiems atvejams. (…) Matome, kad vis dėlto būdų efektyviau, jei būtų vienas operacijos centras ir tokį siūlymą pateikėme Vyriausybei priimti“, – sakė VESK pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Sveikatos apsaugos viceministro teigimu, kol kas nėra svarstoma įvesti sienų kontrolę.

„Tai Šengeno erdvės lygmens klausimas. Lietuva apribojimų be Europos lygmens vienašališkai priimti negali. Bet mes kalbėjome, jog jei situacija būtų tokia, kad būtų priimti sprendimai tam tikrą patikrą daryti ir keliuose, ir jei tų priemonių, kurios dabar yra, nepakaktų, tai tikrai būtų svarstoma, kaip tai padaryti, kokiomis pajėgomis“, – kalbėjo A. Šešelgis.

„Galima būtų paprašyti žmonių, atvykstančių iš Šengeno zonos erdvės, kad jie pateiktų tam tikrą informaciją, o jei iš rizikos zonos važiuoja, galėtų pasitikrinti savo temperatūrą“, – pridūrė jis.

Komisijos posėdyje taip pat aptartos penktadienį Kaune turinčios vykti „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani Exchange Olimpia“ krepšinio klubų rungtynės. Anot viceministro, kol kas rekomendacijų dėl jų komisija nepateikė.

„Situacija bus stebima. (…) Kol kas sprendimai šiuo klausimu nepriimti. Jie turėtų būti priimti po galutinio sprendimo dėl ekstremalios situacijos skelbimo. Juolab, kad dar papildomai informacijos laukiama iš pačių sporto varžybų organizatorių. Su jais nuo pačio ryto kontaktuojama“, – sakė A. Šešelgis.

Reaguodama į Italijoje plintantį koronavirusą, Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį taip pat paskelbė, kad Lietuva imasi griežčiau tikrinti iš šios šalies atvykstančius keleivius – visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo – matuojama jų kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta. 

Oro uostuose Vilniuje ir Kaune taip pat bus pradėti naudoti termovizoriai.

Užsienio reikalų ministerija vykstantiesiems į šią šalį rekomenduoja imtis atsargos priemonių, nepataria vykti į 12 savivaldybių šiaurės Italijoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, iki sekmadienio užsikrėtusiųjų koronaviruso pasaulyje registruota 78 tūkst. 811 žmonių, mirė 2462.

Naujasis virusas COVID-19 jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Pranešama, kad Italijoje jau mirė keturi šiuo virusu užsikrėtę asmenys, užkratas šioje šalyje patvirtintas daugiau nei 150 žmonių, uždaryta per dešimt miestų draudžiant gyventojams išvykti ir patekti į juos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *