Koronavirusas nustatytas Širvintų ligoninės medikui, gydymo įstaiga – izoliuojama

Nuotrauka BFL/ Kęstutis Vanagas

Koronavirusas penktadienį nustatytas Širvintų ligoninės medikui, gydymo įstaigą nuspręsta izoliuoti, kol bus sulaukta testavimo rezultatų.

„Sužinojome, kad vienam slaugos skyriaus medikui nustatytas koronavirusas (…) Dabar į ligoninę niekas negali patekti ir niekas iš ligoninės negali išeiti“, – BNS penktadienio vakarą telefonu sakė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Jos teigimu, šiuo metu uždarytas ir priimamasis, greitosios pagalbos stočiai nurodyta pacientus vežti į kitas ligonines.

„Kol testuojami medikai ar gulintys žmonės, tai priėmimo skyrių uždarėme dėl saugumo parai laiko. Su greitąja esame sutarę, kad jeigu kažkoks įvykis, tai pacientus veš į kitą gydymo įstaigą“, – teigė Širvintų rajono vadovė.

Ji taip pridūrė, kad tai – pirmas koronaviruso atvejis Širvintų ligoninėje, šiuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras aiškinasi kontaktinius asmenis.

„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlikinėja apklausą, būtent šis medikas turėjo kontaktą su 15 žmonių, šitie žmonės visi informuoti, visi perspėti ir laukiame rezultatų“, – pasakojo Ž. Pinskuvienė.

Pasak jos, 13 kol kas žinomų kontaktinių asmenų jau ištirti dėl koronaviruso, jų rezultatai neigiami, laukiama dar poros tyrimų rezultatų.

Ž. Pinskuvienė taip pat teigė, koronavirusas medikui nustatytas tiriant visus įstaigos darbuotojus, šie tyrimai tęsiami ir šiuo metu, numatoma patikrinti apie šimtą darbuotojų ir pacientų.

„Šiuo metu dirbantis personalas supranta, kad iki rytojaus pietų mes turime išlaukti rezultatų, tada bus padaryti veiksmai“, – kalbėjo Širvintų rajono merė.

Lietuvoje iš viso nustatyti 1149 koronaviruso atvejai, pasveiko 210 asmenų, mirė – 33. 

BNS

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.