KT vadovė dėl galimybių paso: byla rengiama nagrinėjimui, sprendimas tikėtinas vasarį

Nuotrauka BFL/ Tomas Urbelionis

Šiuo metu vyksta intensyvūs bylos dėl galimybių paso parengimo teisminiam nagrinėjimui darbai, sprendimas tikėtinas vasarį, sako Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkė Danutė Jočienė. 

„Konstitucinis Teismas yra išdėstęs poziciją bylą nagrinėti paankstinta tvarka, tai reiškia, kad šiuo metu vyksta intensyvūs bylos parengimo teisminiam nagrinėjimui darbai. (…) Tikėtina, kad byla bus pradėta nagrinėti kitų metų vasario pradžioje ir tikrai labai tikėsimės, kad iki vasario pabaigos bus priimtas nutarimas“, – BNS sakė Konstitucinio Teismo pirmininkė.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį paragino Konstitucinį Teismą „maksimaliai greitai“ išnagrinėti dalies Seimo narių kreipimąsi dėl galimybių paso konstitucingumo, tačiau pats pranešė atskirai į KT dėl to nesikreipsiantis.

Kaip pažymi D. Jočienė, KT lapkričio 25 dieną priėmė nagrinėti dalį Seimo narių prašymo dėl galimybių paso atitikties Konstitucijai ir ją nagrinės paankstinta tvarka. 

„Mes tik šią savaitę sulaukėm Vyriausybės potvarkio, kuriuo buvo paskirti Vyriausybės kaip suinteresuoto asmens atstovai byloje, šiandien bus išsiųsti klausimai suinteresuoto asmens atstovams ir jų bus paprašyta per maksimaliai trumpiausią laiką pateikti suinteresuoto asmens poziciją“, – sakė KT vadovė.

Pasak D. Jočienės, taip pat kreiptasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad jis pateiktų su COVID-19 susirgimais susijusią informaciją, kuria remdamasi Vyriausybė priėmė nutarimą dėl galimybių paso. 

Lapkritį KT priėmė nagrinėti grupės opozicinių parlamentarų prašymą įvertinti, ar Vyriausybės nutarimas dėl galimybių paso, skirto valdyti koronaviruso pandemijai, neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Kreiptis į KT dėl galimybių paso prezidentą trečiadienį paragino grupė žinomų žmonių, visuomenininkų, įteikę kreipimąsi su, kaip jie patys teigia, daugiau nei 100 tūkst. žmonių parašų. Į teismą kreipusis prezidentui, galimybių pasas būtų nustojęs galioti, kol būtų pateiktas teismo išaiškinimas.

Seimo narių grupė laikosi pozicijos, kad galimybių pasas ne tik segreguoja žmones, diskriminuoja atskiras jų grupes, bet ir varžo asmens teises į mokslą, teisę laisvai pasirinkti darbą, susirinkimų teisę, ūkinės veiklos laisvę, teisę gauti paslaugas.

Kreipimąsi pasirašė 36 Seimo nariai, priklausantys opozicinėms Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), Darbo partijos, Regionų partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoms.

Opozicija į KT kreipėsi dėl Vyriausybės vasario 26 dienos nutarimo, kuriuo šalyje buvo paskelbta ekstremalioji situacija. Šiame daugelį kartų keistame nutarime yra nustatyti pandemijos ribojimai, tarp jų ir skirtingos sąlygos turintiems galimybių pasą ir nevakcinuotiems bei nepersirgusiems žmonėms.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *