L.Linkevičius: kol kas nėra prielaidų tikėtis didesnių pokyčių Rusijoje

Pasikeitimai Rusijos valdžioje kol kas nesukuria prielaidų tikėtis rimtų permainų šioje šalyje, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Tie visi perstumdymai sukuria iliuziją, o kai kam suteikia viltį, kad štai kas nors pasikeis (…) bet aš nemanau, kad tai tikrai pakeis: jeigu ne valdžios piramide, gal kitokia geometrine forma vadinsis, bet ji išliks ta pati. Kol kas prielaidų pokyčiams nėra“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministras, komentuodamas pasikeitimus Rusijos vyriausybėje.

Jis pabrėžė, kad pokyčiai Vyriausybėje ir Konstitucijoje yra Rusijos vidaus reikalas.

„Tie pokyčiai yra Rusijos vidaus reikalas. Mums svarbu, kad Rusija keistųsi savo užsienio politikoje, keistų savo požiūrį į kitas šalis, kaimynus, požiūrį į tas vertybes, kurias pati deklaruoja, kaip tarkime, demokratija, teisės viršenybė, nesikišimas į kitų šalių vidaus reikalus, ko praktikoje nevyksta. Mums labiau rūpi tai“, – teigė jis.

„Tačiau daryti išvadas, kad čia kas nors pasikeis būtent šitoje srityje, būtų tikrai per anksti“, – pridūrė ministras.

Anot jo, permainos Rusijos valdžios piramidėje labiau gali būti susijusios su situacija šalies viduje.

„Tie pokyčiai suteiks žmonėms kažkokią viltį, nes tas kantrybės slenkstis nėra beribiai aukštas. Situacija tikrai nėra paprasta, išlaidos gynybai auga gausiai ir be ypatingų taupymų, o socialinės programos stovi. Matyt, pokyčių reikia viduje, o išorėje reikia įspūdžio, kad kažkas keičiasi“, – svarstė L. Linkevičius.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui trečiadienį paskelbus apie virtinę konstitucinių reformų, apie savo atsistatydinimą pranešė premjeras Dmitrijus Medvedevas ir jo Vyriausybė.

Naujuoju Rusijos premjeru siūloma skirti 53 metų Rusijos federalinės mokesčių tarnybos vadovą Michailą Mišustiną.

Per savo metinį kreipimąsi į įstatymų leidėjus V. Putinas pasiūlė rengti referendumą dėl Rusijos Konstitucijos pataisų, kuriomis būtų sustiprinti parlamento įgaliojimai. Be kita ko, siūloma suteikti parlamentui teisę rinkti ministrą pirmininką ir Vyriausybės aukšto rango narius. Dabar juos skiria prezidentas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *