LAT pradės nagrinėti K. Pūko priekabiavimo bylą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį pradės nagrinėti buvusio Seimo nario Kęstučio Pūko priekabiavimo bylą.

Joje skundus yra pateikęs nuteistasis, prokuroras ir trys nukentėjusiosios, BNS informavo teismo atstovė Dovilė Skiauterienė.

LAT duomenimis, prokuroras kasaciniu skundu prašo apeliacinės instancijos teismo sprendimo dalį, kuria K. Pūkas buvo išteisintas dėl seksualinio priekabiavimo prie trijų nukentėjusiųjų, perduoti nagrinėti iš naujo apeliacine tvarka.

Nukentėjusiosios prašo buvusį Seimo narį pripažinti kaltu arba perduoti bylą nagrinėti iš naujo apeliacinės instancijos teismui.

K. Pūkas prašo palikti galioti išteisinamąjį pirmosios instancijos teismo nuosprendį.

Byla bus nagrinėjama neviešuose posėdžiuose.

Teismai K. Pūką pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo prie Seimo nario padėjėja-sekretore dirbusios moters, bet išteisino dėl priekabiavimo prie kitų trijų merginų, siekusių įsidarbinti į šias pareigas.

Prokuratūra siekia įrodyti, kad įsidarbinti pas Seimo narį siekusios merginos buvo priklausomos nuo K. Pūko.

Įstatymas numato, kad baudžiamoji atsakomybė taikoma tik tuo atveju, jei „priekabiaujama prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens“.

Prokuratūra siekia įrodyti, jog įsidarbinti siekusių merginų priklausomumas pasireiškė tuo, kad tik nuo Seimo nario K. Pūko priklausė, kuri iš jų bus priimta į pretenduojamas pareigas. 

Anot prokuratūros, nagrinėjant bylą nustatyta, kad visais atvejais K. Pūkas veikė pagal tą patį modelį, nepaisydamas to, kad nukentėjusiosioms tokie jo veiksmai yra nepriimtini, smarkiai trikdantys ir į juos reaguojama neigiamai, šis juos tęsė.

K. Pūkas iš Seimo atsistatydino 2018 metų sausį prieš pat balsavimą dėl jo mandato panaikinimo. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad jis pažeidė priesaiką priekabiaudamas prie padėjėjų ir jomis pretendavusių tapti merginų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *