Latvių policija sunkvežimyje aptiko rekordinį kiekį hašišo, sulaikytas Lietuvos gyventojas

Nuotrauka Valsts policija/ facebook.com

Latvijos valstybinės policijos darbuotojai, tirdami anksčiau iškeltą baudžiamąją bylą, praėjusią savaitę Daugpilio plente netoli Jekabpilio sustabdė krovininį automobilį, kuriame aptiktas rekordinis šalies istorijoje hašišo krovinys – 1 t šios narkotinės medžiagos, pranešė policijos atstovė Gita Gžibovska.

Aptiktų kvaišalų vertė juodojoje rinkoje didmenos kainomis siekia 4,5 mln. euro, mažmeninėmis kainomis – 15 mln. eurų.

Policijos duomenimis, hašišo krovinys tikriausiai buvo skirtas Rytų Europos rinkai.

Tiriant baudžiamąją bylą sulaikyti du žmonės, vienas jų – Lietuvos gyventojas.

Kaip informavo G. Gžibovska, kovo 12 dieną policijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu valdybos darbuotojai, bendradarbiaudami su Valstybės pajamų tarnybos mokesčių ir muitų policija, Rygos-Daugpilio plente netoli Jekabpilio sustabdė sunkvežimį su puspriekabe su lietuviškais numeriais.

Dėl įtariamo narkotinių medžiagų platinimo buvo sulaikytas sunkvežimio vairuotojas – 1964 metais gimęs Lietuvos gyventojas.

Tuo pat metu policija surengė operaciją Rygoje, kur savo gyvenamojoje vietoje buvo sulaikytas antras įtariamasis – 1972 metais gimęs Latvijos gyventojas.

Per kratą sunkvežimyje dirbtinio akmens plytelių krovinyje buvo aptikta slėptuvė su hašišo paketais. Iš viso rasta maždaug tona kvaišalų, tačiau tikslus kiekis paaiškės atlikus ekspertizę.

Kovos su organizuotu nusikalstamumu valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Sandis Radzinis sakė, kad tai didžiausias Latvijoje konfiskuotas hašišo krovinys. Policijos duomenimis, jis buvo skirtas užsienio rinkai.

„Per pastaruosius dešimt metų mes Latvijoje sulaikėme kelis hašišo krovinius, kurie buvo transportuojami į užsienį. Ne paslaptis, kad tokių stambių krovinių galutinis punktas – ne Latvijos rinka. Šis krovinys greičiausiai buvo skirtas Rytų Europos šalims“, – sakė pareigūnas.

Dėl narkotinių medžiagų kontrabandos stambiu mastu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamiesiems gresia iki 15 metų nelaisvės. Abu įtariamieji suimti.

Po nepriklausomybės atkūrimo didžiausias kvaišalų krovinys buvo aptiktas 2019 metų sausį Kuoknesės krašte – tąsyk rasta per 2 t kokaino.

Pernai policija konfiskavo 2,2 mln. dozių įvairių narkotinių medžiagų, kurių bendra vertė siekia 8,3 mln. eurų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.