Lietuva iš JAV papildomai perka 300 šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV

Фото Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija/ facebook.com

Lietuva pasirašė sutartį dėl papildomai įsigijamų 300 amerikietiškų šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle), antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Šis papildomas 300 šarvuotųjų visureigių vienetų įsigijimas iš JAV yra vienas svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizacijos žingsnių. Mūsų karinis bendradarbiavimas su JAV auga ir mes drauge galime prisidėti prie NATO rytinio flango saugumo“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Naują sutartį su JAV Vyriausybe dėl 300 visureigių įsigijimo Gynybos resursų agentūra prie KAM pasirašė šią savaitę. 

Pranešime nurodoma, kad kartu su 200 visureigių, kurie perkami pagal 2019 metais su JAV Vyriausybe pasirašytą sutartį, iš viso Lietuvos kariuomenei bus nupirkta 500 tokių mašinų.

Naujo sandorio sumos ministerija nenurodo, tuo tarpu 200 visureigių įsigijimas Lietuvai kainavo 145 mln. eurų.

Anot KAM, visureigiai reikšmingai sustiprins esamus Lietuvos kariuomenės pajėgumus, padidins mobilumą, karių apsaugą ir kovinę galią.

„Siunčiame stiprų signalą mūsų sąjungininkams, kad Lietuva ne tik remia visomis išgalėmis kovojančią Ukrainą, bet ir rūpinasi ir investuoja tiek į savo, tiek į viso Aljanso gynybą“, – sakė A. Anušauskas.

Pasak krašto apsaugos viceministro Viliaus Semeškos, visureigių tiekimą Lietuvai suderėjus anksčiau nei planuota, pirmosios mašinos pagal naują sutartį į Lietuvą bus atgabentos 2023 metais, o iki 2024 metų pabaigos palaipsniui – ir visos likusiosios.

Фото Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija/ facebook.com

Įsigyjami visureigiai yra su bokšteliais, apginkluoti 12,7 mm kulkosvaidžiais M2 QCB, veža penkis karius su ginkluote. Visureigius gamina JAV įmonė „Oshkosh Defense“.

Pirmoji JLTV visureigių partija – 50 vienetų – Lietuvos kariuomenei perduota praėjusių metų vasarą. Šių metų lapkričio – gruodžio mėnesiais Lietuvą pasieks antroji 50 vienetų partija, 2023 metais – dar 100 visureigių, ir taip palaipsniui, kol bus gauti visi.

JLTV visureigiai bus aprūpinti Lietuvos kariuomenės brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ batalionai, prioritetą teikiant nacionalinėms greitojo reagavimo pajėgoms.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *