Lietuva reaguos į Baltarusijos provokaciją pasienyje — L. Kasčiūnas

Nuotrauka Valstybės sienos apsaugos tarnyba/ facebook.com

Baltarusijos pareigūnų veiksmai pasienyje, kai 12 jų pateko į mūsų šalies teritoriją, yra provokacija, į ją Lietuva reaguos, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Pamokos iš tikrųjų yra aiškios – bus nota, taip pat, matyt, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes šie žmonės stūmė nelegalius migrantus – tai yra jau nelegalios migracijos organizavimas – tai bus teisiniai procesai pradėti“, – BNS sakė jis.

„Ir, aišku, paskelbta sustiprinta parengtis, turint galvoje įvairias provokacijas, kurios galimos, tikėtinos, bet kontroliuojamos“, – pridūrė komiteto pirmininkas.

Vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, kad Baltarusija įvykdė provokaciją, kai valstybės sieną neteisėtai kirto ir į Lietuvos teritoriją pateko 12 baltarusių pareigūnų.

Šalčininkų rajone Baltarusijos jėgos struktūrų atstovai su skydais ir riaušėmis malšinti skirta ekipuote prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į Lietuvos teritoriją.

L. Kasčiūno teigimu, Baltarusijos pareigūnai į Lietuvos teritoriją įžengė apie metrą ir čia praleido kelias minutes.

„Turbūt kalbėti apie atsitiktinumus čia neverta – vis pamatome kokį nors naują provokatyvų veiksmą ir būti reikia pasiruošus visiems scenarijams, apie ką mes kalbėjome, kai pradėjome apgręžti nelegalius migrantus“, – teigė jis.

„Kol kas tvarkomės tikrai, manau, gerai“, – pridūrė parlamentaras.

Šio incidento vaizdo įrašu antradienio pavakarę feisbuke pasidalijo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Anot tarnybos, baltarusiai patys paviešino, kaip migrantų grupė bando patekti į Lietuvą, tačiau nutylėjo, kad migrantus į Lietuvą stumia Baltarusijos pareigūnai.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.