Lietuva svarsto pasinaudoti JAV lendlizo įstatymu Ukrainai perduotiems ginklams atstatyti

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

Jungtinių Valstijų prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) pasirašius lendlizo įstatymą, Lietuva svarsto juo pasinaudoti, kad atstatytų Ukrainai perduotą ginkluotę.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys antradienį sakė, kad siūlo Krašto apsaugos ministerijai naudotis šia galimybe atstatyti prarastus resursus.

„Mano siūlymas Krašto apsaugos ministerijos vadovybei yra naudotis, bet čia yra daug techninių detalių. Reikia domėtis, kas pakliūna į lendlizo sąrašą, kokios yra detalės“, – žurnalistams Rukloje, Jonavos rajone, sakė kariuomenės vadas.

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

„Mes kalbamės ir pasinaudosime tuo, kai tik tai bus galimybė“, – pridūrė jis.

Vado teigimu, JAV lendlizo įstatymas suteikia Lietuvai „daug optimizmo“, jis leis ir toliau vystyti nacionalinius pajėgumus.

J. Bideno pasirašytas įstatymas yra pagrįstas Antrojo pasaulinio karo laikų sistema, kuri padėjo sąjungininkėms nugalėti nacistinę Vokietiją.

Lendlizo įstatymas turėtų palengvinti amerikietiškų ginklų tiekimą Rusijos invazijos niokojamai Ukrainai.

„Lendlizo instrumentas labai gerai pasiteisino Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu ir manau, kad tai yra teisingas kelias – suteikti dar labiau materialiai apčiuopiamą pagalbą Ukrainai, užpildyti jos poreikius tais pajėgumais, kuriai jie yra būtini“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

Jis pridūrė, kad dabar svarbu galvoti ir apie tai, kas bus po karo, todėl Vakarams reikia kalbėti apie Ukrainos ir jos ekonomikos atstatymą.

„Tikiu, kad tiek JAV, tiek Europos Sąjunga bus įsitraukusi į šį procesą“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *