Lietuvoje – Rusijos invaziją patiriančios Ukrainos palaikymo akcijos

Nuotrauka BNS/ Teodoras Biliūnas

Lietuvoje ketvirtadienio pavakarę prasidėjo Rusijos invaziją patiriančios Ukrainos palaikymo akcijos.

Jos vyksta keturiuose šalies didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje – ir mažesniuose miestuose.

Policijos BNS pateiktais duomenimis, Vilniuje prie Seimo susirinko apie 10 tūkst. žmonių, jie rengiasi maždaug dviejų kilometrų eisenai iki Rusijos ambasados Lietuvoje.

Dalis žmonių apsigaubę Ukrainos vėliavomis, taip pat plevėsuoja Lietuvos vėliavomis bei tiesia ilgą, minios žmonių nešamą trispalvę.

Palaikymo akcijos dalyviai sostinėje taip pat nešasi plakatus, tokius kaip „Taika Ukrainai“ arba „Putinai, šalin rankas“.

Minioje sutiktas Valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas BNS sakė, kad Ukraina šiandien „gina mus“.

„Turime būti kartu su jais visais požiūriais. Menkai kuo galime padėti, bet gal mūsų širdys, mūsų maldos bent jau padės. Ir reikia tikėtis stebuklo“, – teigė jis, pavadinęs įvykius Ukrainoje liūdnais ir tragiškais.

„Turime daug pažįstamų, draugų, kolegų Ukrainoje, turime Ukrainos parodą Valdovų rūmuose. Būtų nesąžininga ir gėdinga, jei mūsų šiandien čia nebūtų“, – pridūrė jis.

Į palaikymo akciją atėjęs 28-erių Remigijus sako norintis pasiųsti žinutę, kad ukrainiečiai nėra vieni, lietuviams rūpi jų padėtis.

„Svarbu parodyti ukrainiečiams, kad juos palaikome. Prisimenu mūsų Sausio 13-ąją, kaip mums buvo svarbu, kaip pasaulis žiūri, ką jie daro, kaip jie mus palaiko. Prisimenu ir tą šimtatūkstantinį mitingą Maskvoje. Tai mums buvo labai svarbu. (…) Manau, dabar ukrainiečiams svarbu, kad juos paremtume, taip pat ir finansiškai“, – BNS sakė vilnietė Laima Stalmokienė.

Po eisenos Boriso Nemcovo skvere, priešais Rusijos ambasadą, vyks iškilmingas palaikymo Ukrainai renginys.

Bus giedami Ukrainos ir Lietuvos himnai, įžiebti solidarumo laužai bei laisvės žiburiai.

Planuojama, kad renginyje dalyvaus buvęs ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas, Vilniaus universiteto rektorius istorikas Rimvydas Petrauskas, politologas Linas Kojala, vienas Baltarusijos opozicijos lyderių Anatolijus Liabedzka, ukrainiečių skulptorius Petro Pyrohovas.

Akcija „Laisvė šviečia“ ketvirtadienį vyksta ir Kauno Vienybės aikštėje, Klaipėdoje – Atgimimo aikštėje.

Uostamiestyje į akciją susirinko iki tūkstančio žmonių, daug jų taip pat nešasi Lietuvos, Ukrainos vėliavas.

Į palaikymo akciją atėjęs 40-metis Andrius Skyrius atėjo nešinas dviem plakatais. Vieną jų „Vakar – Baltarusija, šiandien – Ukraina, rytoj – Lietuva“ laikė su bičiuliu. Kitą – „Putinai, sudek pragare“ – laikė jo dešimtmetė dukra Goda Skyriutė.

„Vakar dar to nesitikėjom, kad taip bus, bet ryte atsitiko… Tokia situacija… Reikia būtinai palaikyt. Šiandien visą dieną ašaros bėga, skaudu, labai skaudu“, – BNS teigė A. Skyrius.

Kurį laiką telkęs apie 150-200 tūkst. karių prie Ukrainos sienų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ankstų ketvirtadienio rytą paskelbė karinę invaziją į šalį. Rusija pradėjo aviacijos ir raketų atakas įvairiose šalies vietose, taip pat ir Kijevo srityje, ir pasiuntė savo tankus bei karius.

Anksčiau šią savaitę jis pripažino Maskvos remiamų separatistinių regionų šalies rytuose nepriklausomybę.

Vakarų šalys, anksčiau jau įvedusios Rusijai sankcijų, grasina jas griežtinti.

*Использование информации информационного агентства BNS в средствах массовой информации и на сайтах без письменного согласия UAB «BNS» запрещено

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *