Lietuvos energetinę priklausomybę ši Vyriausybė sumažino labiau nei kitos – I. Šimonytė

Фото BNS/ Лукаса Баландиса

Siekiant mažinti Lietuvos energetinę priklausomybę dabartinė Vyriausybė per pusę kadencijos padarė daugiau nei praėjusios dvi Vyriausybės, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot jos, dabartinėje situacijoje aiškia matyti didžiausios valdančiosios koalicijos dalį užimančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) siekis mažinti Lietuvos energetinę priklausomybę.

„Mažinti riziką, kad mus apskritai kas nors galės spausti. Matome, kad tie sprendimai labai pasiteisina. Taip, daug kas nebuvo padaryta tada, kai galėjo būti padaryta, ta pati elektros generacija, kurios stygių pajutome šiais metais yra Lietuvos Achilo kulnas, bet ši Vyriausybė su Dainiumi Kreiviu ir jo lyderyste per nepilnus dvejus metus turbūt sugebėjo padaryti tiek, kiek dvi Vyriausybės iki jos“, – TS-LKD tarybos posėdyje šeštadienį sakė I. Šimonytė.

Anot jos, šiuo metu taip pasijuto tokių praeities sprendimų, kaip suskystintųjų dujų terminalo statyba, nauda.

„Dabar labai gerai pajutome, kokios išmintingos buvo praeities įžvalgos. Tas pats suskystintųjų dujų terminalas reikalavo gynimo kiekvieną mielą dieną nuo įvairių veikėjų, kurie teigė, kad čia labai kvailas projektas ir labai brangiai kainavo“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės teigimu, Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir spaudimo tarptautinei bendruomenei pasekmės jaučiamos ir Lietuvoje.

„Tokie dalykai kaip energetinis karas ar maisto karas, kurį tuo pačiu metu, kaip ir fizinį karą prieš pasaulį kariauja Putinas (Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas – BNS), jis negali neturėti mums pasekmių“, – teigė ji.

Gruodžio pradžioje konservatorių partijos nare tapusi I. Šimonytė sako, kad nemažai pradėtų projektų rezultatai gali matytis šios Vyriausybės kadencijos metu.

„Akivaizdu, kad tai yra labai ilgalaikiai ir labai svarbūs sprendimai, daug projektų bus dar įgyvendinta, ne visais galbūt galėsime pasidžiaugti būtent mes, bet svarbu, kad jais galės pasidžiaugti Lietuva, nes, man atrodo, toks yra galutinis mūsų darbo tikslas“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerės manymu, daug programoje numatytų įsipareigojimų šiai Vyriausybei iki šiol pavyko įgyvendinti, tuo galima stebėtis vertinant trapią koalicijos daugumą Seime.

„Išties labai daug dalykų pavyko įgyvendinti, o kai įvertini, kokią trapią daugumą ši koalicija Seime turi, tai galima tuo ir nusistebėti“, – sakė I. Šimonytė.

TS-LKD yra didžiausia valdančiosios koalicijos partija, Seime ji turi 49 atstovus.

Anot I. Šimonytės, Lietuvos ekonomika į Europos Sąjungos vidurkį panašėja ir jį lenkia natūraliai, dėl to šios Vyriausybės nuopelnus reikia vertinti atsargiai.

„Bendra ekonomikos dinamika, tai, kad Lietuvoje auga darbo užmokestis, konverguojame savo pragyvenimo lygiu Europos Sąjungos valstybių vidurkį ir aukštyn yra natūralus procesas ir čia turbūt savo nuopelną reikia vertinti su žiupsniu druskos“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Anot premjerės, Vyriausybė toliau liks nuosekli ir stengsis vykdyti įsipareigojimus.

„Nė kiek neabejoju, kad ir toliau kantriai ir nuosekliai dirbsime tuos darbus, kuriuos atrodo reikalinga dirbti, kuriuos esame įsipareigoję dirbti ir sieksime rezultato, kuris yra pasiekiamas“, – sakė I. Šimonytė.

„Žmonės gali būti ramūs, kad tie sprendimai, kurie yra svarbiausi, kurie yra aktualūs, kurie keičia Lietuvos gyvenimą ilguoju laikotarpiu bus priimami, bus priimti ir dėl jų bus sutarta su visais, kas tik norės dėl to susitarti“, – pridūrė ji.

Kaip partijos narė I. Šimonytė tarybos posėdyje kalbėjo pirmą kartą, ji savo narystę vadina formalumu, o ankstesnį savo statusą partijoje įvardijo „augintine“.

„Aš vis galvodavau, koks mano statusas yra bendruomenėje ir man labiausiai patikdavo augintinio statusas, tą statusą pakeisti į nuobodų nario statusą yra šiek tiek nuobodu. Bet nei pirmą kartą čia kalbu, nei kažką labai pribloškiau savo sprendimu, nes visiems turbūt buvo aišku, kurios bendruomenės augintine aš esu ir kad mano narystė partijoje yra toks formalus ir nieko smarkiai nekeičiantis klausimas“, – kalbėjo I. Šimonytė.

*Использование информации информационного агентства BNS в средствах массовой информации и на сайтах без письменного согласия UAB «BNS» запрещено

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *