Lietuvos ir Portugalijos kariuomenės žada glaudesnius ryšius

Фото BNS/ Jurgita Andriejauskaite

Klaipėdoje lankantis Portugalijos kariuomenės vadui, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, jog nuo kitų metų bendradarbiavimas tarp šių pajėgų augs.

„Šiandien mes su Portugalijos kariuomenės vadu sutarėm, kad tas bendradarbiavimas nuo sekančių metų ženkliai dar sutvirtės, išaugs ir bus plačiau apimantis ir greičiausiai rasime daugiau perspektyvų ne tik bendradarbiavimui Karinių jūrų pajėgų, specialiųjų operacijų pajėgų, bet ir kitų pajėgų apimtyse“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė generolas leitenantas V. Rupšys.

„Tiek jų laivų buvimas, kas yra labai aktualu pas mus, Baltijos jūroje, strateginiu požiūriu, jų sausumos vienetų buvimas, bendradarbiavimas, ypač pakrantės apsaugos, jūrų uostuose apsaugos pajėgumo sustiprinimas ir pasidalinimas Portugalijos patirties, aišku, mums labai svarbus“, – pridūrė jis.

Фото BNS/ Jurgita Andriejauskaite

Portugalijos kariuomenės vadas Antonio Silva Ribeiro (Antoniju Silva Ribeiru) teigė, kad bendradarbiavimo stiprinimas rodo atsidavimą NATO.

„Nors Portugalija labiausiai nutolusi į vakarus šalis, savo buvimu šalyse kaip čia ir Rumunijoje demonstruojame lygybę mūsų Aljanse, atsidavimą taikai ir saugumui. Mūsų planus dar aptarsime vėliau, bet pagrindinė mintis – sustiprinti mūsų buvimą Lietuvoje. Aš pats ir generolas ties tuo dirbame ir tai yra pagrindinė priežastis dėl ko esu čia“, – teigė A. S. Ribeiro. 

Klaipėdoje ketvirtadienį portugalų ir Lietuvos kariai Karinių jūrų pajėgų bazėje surengė parodomąsias pratybas.

Jose pasitelktas Karinių jūrų pajėgų laivas ir specialiosios paskirties valtys, parodyta, kaip veikia snaiperiai, specialiųjų operacijų ir kitos pajėgos.

V. Rupšio teigimu, bendradarbiavimą su Portugalija Lietuva pradėjo dar 2002 metais pasirašydama gynybos sutartį. 2007 metais į Lietuvą, Šiaulių aviacinę bazę atvyko pirmieji Portugalijos kariai. Nuo tol šios šalies naikintuvai su įgulomis penkis kartus vykdė NATO policijos misiją. Nuo 2015 metų į Lietuvą minėtos šalies kariai atvyksta treniruotis ir dalyvauja pratybose. 

Nuo šių metų Lietuvos karininkai dalyvauja Europos Sąjungos mokymo misijoje Mozambike, į kurią įsitraukė atsižvelgdama į Portugalijos prašymą, pabrėžė V. Rupšys. 

„Kasmet sulaukiame vis skirtingo vieneto iš Portugalijos, taip užpildomas bendradarbiavimo pajėgumų paveikslas. Šiemet 150 jūros pėstininkų treniruojasi veiksmus su Lietuvos kariuomenės sausumos, Karinių jūrų pajėgų, specialiųjų pajėgų kariais. Bendros procedūros, valdymo ir vadovavimo elementai, ištreniruoti bendri kariniai veiksmai suteikia pranašumą prieš bet kokį priešininką“, – sakė V. Rupšys. 

A. S. Ribeiro tegimu, Lietuvoje kariai išmoksta veikti kitokiomis nei gimtinėje klimato sąlygomis. 

„Mes turime naudoti kitokią įrangą, kitokią uniformą ir taikyti kitokią taktiką“, – teigė Portugalijos kariuomenės vadas. 

Anot jo, planuojama, kad Portugalijos kariai pratybose Lietuvoje dalyvautų ir žiemą. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *