Lietuvos kariuomenei perduoti 42 įsigyti nauji vokiški sunkvežimiai „Unimog“

Nuotrauka kam.lt

Trečiadienį Lietuvos kariuomenei perduoti papildomai įsigyti 42 sunkvežimiai „Unimog“ U5000.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, šios Vokietijos įmonės „Daimler Trucks AG“ pagamintos penkių tonų keliamosios galios karinės transporto priemonės Lietuvos kariuomenei nupirktos tęsiant Lietuvos kariuomenės modernizaciją ir siekiant atnaujinti sunkvežimių parką. 

„Mums labai svarbu aprūpinti Lietuvos karius modernia ginkluote, patikima technika ir karine įranga, todėl sėkmingas modernizacijos projektų įgyvendinimas prisideda prie mūsų strateginių tikslų – stiprinti Lietuvos kariuomenės pajėgumus užtikrinant patikimą atgrasymą ir gynybą. Mums taip pat labai svarbu užtikrinti, kad krašto apsaugai skirtos lėšos būtų naudojamos atsakingai efektyviai“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška. 

Sunkvežimiai „Unimog“ Lietuvos kariuomenei perduoti tęsiant 2015 metais Lietuvos kariuomenės ir „Daimler Trucks AG“ kartu su NATO paramos ir pirkimų agentūra pasirašytą sutartį.

NATO agentūra, surinkdama poreikį iš visų NATO valstybių, gali vykdyti didesnio kiekio įsigijimus, o tai leido gerokai sumažinti vieno sunkvežimio kainą. Įgyvendinant sutartį Lietuvos kariams jau perduota 340 tokių sunkvežimių, o šie sunkvežimiai yra papildomas užsakymas. Sutartyje numatyta ir logistinė parama 15-ai pirmųjų eksploatacijos metų, taip pat suteikiami specializuoti įrankiai ir testavimo įranga bei kitos garantijos.

Bendra sandorio vertė – apie 80 mln. eurų. 

Naujieji sunkvežimiai bus skirti Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgoms. Pasak ministerijos, sunkvežimiai yra viena dažniausiai kariuomenėje naudojamų transporto priemonių ir jų poreikis yra didelis. Šios transporto priemonės yra naudojamos karių užduotims vykdyti, logistiniam aprūpinimui užtikrinti, kariams transportuoti. 

Pastaraisiais metai atnaujinant Lietuvos kariuomenės autoparką, iš Vokietijos gamintojo „Daimler Trucks AG“ yra įsigyti ir jau sėkmingai karių naudojami vilkikai „Zetros 3643“ su puspriekabėmis, AROCS specialiosios paskirties sunkvežimių platformoms ir konteineriams vežti. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *