Lietuvos kinologai Ukrainos pasieniečių šunis moko ieškoti minų

Фото Valstybės sienos apsaugos tarnyba/ facebook.com

Lietuvos kinologai Ukrainos pasieniečių šunis moko ieškoti minų, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pasieniečių teigimu, Kinologijos centre Vilniaus rajone, Mickūnuose, ir kitose specialiai pritaikytose vietose antrą savaitę tęsiasi specializuoti mokymai Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos kinologams ir jų augintiniams.

Ukraina daugiau nei du mėnesius išgyvena Rusijos pajėgų puolimą.

Tokiose pratybose dalyvauja penki Ukrainos pasieniečiai kinologai su savo keturkojais iš įvairiuose šios šalies regionuose veikiančių sienos apsaugos padalinių.

Kolegas ir jų šunis – vokiečių, belgų ir olandų aviganius bei foksterjerą – Lietuvos pasieniečiai pasitiko prie Ukrainos sienos su Lenkija ir savo specializuotu tarnybiniu transportu atvežė į Lietuvą, o šios savaitės pabaigoje vėl parveš iki Ukrainos sienos.

VSAT ekspertai kolegoms ir jų augintiniams parengė specialią dviejų savaičių mokymų programą, kurios tikslas – apmokyti Ukrainos pasieniečių šunis ieškoti minų.

Pratybų metu šunys minas mokomi rasti žemėje, griuvėsiuose, transporto priemonėse bei geležinkelyje.

Be VSAT kinologijos specialistų, kolegas iš Ukrainos apmokyti padeda ir Estijos karo policijos instruktorius.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *