Lietuvos viešojo saugumo pareigūnai dalyvauja misijoje Kosove

Nuotrauka vrm.lrv.lt

Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai dalyvauja tarptautinėje misijoje Kosove, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Anot jos, Lietuvos pareigūnai Europos žandarmerijos Specialiųjų operacijų komandos sudėtyje prisideda prie saugumo užtikrinimo Kosove palaikant, o reikalui esant ir atstatant viešąją tvarką, taip pat vykdant specialiąsias operacijas padidintos grėsmės sąlygomis.  

Į misiją lapkričio viduryje išvykta pagal šiais metais gautą spalio mėnesio Europos žandarmerijos pajėgų štabo kvietimą.

Europos žandarmerijos pajėgos įkurtos 2004 metais kaip vienas iš Europos Sąjungos krizių valdymo instrumentų. Lietuvos viešojo saugumo tarnyba šių pajėgų, kaip partnerė, prisijungė 2009 metų gruodžio mėnesį. 

Kosove padėtis buvo paaštrėjusi paskelbus, kad ten gyvenantys etniniai serbai bus baudžiami, jei nekeis Serbijos išduotų transporto priemonių valstybinių numerių ženklų į Prištinos išduodamus registracijos numerius. Tai sukėlė aršius serbų protestus.

Praėjusią savaitę pranešta, jog Kosovas ir Serbija susitarė dėl veiksmų, turinčių  sušvelninti užsitęsusį ginčą dėl automobilių valstybinių numerių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *