LLRA-KŠS kaltina Prezidentūrą bandant priešiškai nuteikti visuomenę lenkų atžvilgiu

Valdančiosios koalicijos partnerė Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga pirmadienį pareiškė, kad Prezidentūra bando priešiškai nuteikti visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu.

Tokį pareiškimą partija išplatino tęsiantis diskusijoms dėl prezidento Gitano Nausėdos pareiškimo, esą partijos narys susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius įdarbino mažiausiai 20 savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse.

„Prezidentūros skleista informacija  nepasitvirtino. Tuo tarpu 12 lenkų tautybės asmenys nepriklausantys jokiai partijai buvo įdarbinti ne ministro, o ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų,“ – rašoma partijos pareiškime.

„Toks duomenų rinkimo faktas gali būti traktuojamas kaip nediskriminavimo dėl tautybės principo pažeidimas bei prezidento patarėjų bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu“, – nurodė partija.

Partijos biuro paskelbtame pareiškime pats prezidentas G. Nausėda tiesiogiai nėra kaltinamas, o pabrėžtinai nurodoma, kad atsakomybė tenka jo patarėjams.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį paskelbtame interviu portalui delfi.lt pareiškė, kad diskusijų dėl J. Narkevičiaus „fonas panašėja į diskriminaciją tautiniu pagrindu“.

Susiję straipsniai:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *