Minimos 29-osios Medininkų žudynių metinės

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Penktadienį iškilmingais renginiais pasienyje ir Vilniuje bus prisimintos Medininkų žudynių aukos. 

Ankstų rytą bus aukojamos mišios Vilniaus arkikatedroje, vėliau iškilmingi minėjimai vyks prie Medininkų memorialo Vilniaus rajone ir Antakalnio kapinėse. Renginiuose dalyvaus ir prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti valdžios atstovai.

Penktadienį taip pat vyks ir tradicinis 35 kilometrų estafetinis bėgimas Medininkai-Vilnius. Jo pradžia planuojama 8.15 valandą, bėgimas finišuos prie Antakalnio kapinių Vilniuje. 

1991 metų liepos 31-ąją Medininkų pasienio poste prie sienos su Baltarusija sovietų omonininkai nužudė septynis Lietuvos pareigūnus: Mindaugą Balavaką, Algimantą Juozaką, Juozą Janonį, Algirdą Kazlauską, Antaną Musteikį, Stanislovą Orlavičių. Ričardas Rabavičius nuo šautinių žaizdų galvoje mirė ligoninėje rugpjūčio 2-ąją.

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Vienintelio sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę medikams pavyko išgelbėti.

Dėl Medininkų žudynių nuteistas ir laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę atlieka buvęs OMON milicininkas Konstantinas Michailovas.

Dar tris omonininkus – Andrejų Laktionovą, Česlavą Mlyniką ir Aleksandrą Ryžovą – Lietuvos teismai griežčiausia bausme nuteisė už akių, nes Rusija atsisako juos išduoti.

Ketvirtadienį Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje jau įvyko Medininkų tragedijos atminimo vakaras. Atminimo ir maldos vakarą vedė Tomas Šernas, jis šiuo metu yra Lietuvos evangelikų reformatų vicesuperintendentas. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *