Ministerija NATO naikintuvams ketino pirkti galbūt Rusijoje pagamintą įrangą

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės nuotrauka

Krašto apsaugos ministerija (KAM) Lietuvoje budintiems NATO naikintuvams ketino nupirkti galbūt Rusijoje pagamintą įrangą, tačiau žiniasklaidai ėmus domėtis įsigijimu pirkimą atšaukė, skelbia portalas „Lietuvos rytas“. 

KAM pernai buvo paskelbusi pirkimą ir atrinkusi laimėtoją – bendrovę „Baltijos tiekimas“, iš kurios ketinta pirkti mobiliųjų įtampos dažnių keitiklius, kurie orlaivius įkrauna specialaus dažnio elektros srove. Laimėtojas pasiūlė įsigyti Estijos įmonės „Estel“ produkciją, tačiau, kaip skelbiama, įranga galėjo būti pagaminta Maskvos gamykloje.

Anot naujienų portalo, antrąją vietą viešųjų pirkimų konkurse užėmusios Kauno bendrovės „Elektros zona“ teisininkui Ilanui Ostrovskiui įtarimų sukėlė pernelyg maža „Baltijos tiekimo“ pasiūlyta keitiklių kaina – trečdaliu mažesnė nei kitų konkurso dalyvių. Be to, teisininkas teigė išsiaiškinęs, kad Estijos „Estel“ yra Rusijos gamyklos „Liubereckyj zavod montažavtomatika“ (LZMA) sudėtinė dalis.

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, „Estel“ Estijos įmonių registre oficialiai deklaravo, kad ir šiemet pagrindinės įmonės tikslinės rinkos bus Rusija bei Baltarusija. Tarp stambiausių įvykdytų ir dar vykdomų projektų – įrangos tiekimas įvairiems Rusijos oro uostams, Rusijos ir Baltarusijos valstybinėms oro bendrovėms „Aeroflot“ ir „Belavia“.

I. Ostrovskio atstovaujama bendrovė „Elektros zona“ dėl pirkimų pateikė ieškinį Šiaulių apygardos teismui ir pareikalavo, kad dėl grėsmių nacionaliniam saugumui būtų panaikinti keitiklių pirkimo konkurso rezultatai.

Minėtas teismas ieškinį atmetė. Tuo metu Apeliacinis teismas savo nutartyje nurodė, kad „Baltijos tiekimas“ informavo, jog „visi „Estel“ įmonės organų nariai neturi nuolatinių ryšių su Rusija, šių asmenų asmeniniai socialiniai, ekonominiai ir finansiniai ryšiai nėra susiję su Rusija, o įmonės įranga nėra gaminama Rusijoje“.

Žiniasklaidai ėmus domėtis viešųjų pirkimų aplinkybėmis, ministro A. Anušausko vadovaujama KAM pranešė stabdanti mobiliųjų keitiklių pirkimo procedūras, o Karinių oro pajėgų Ginkluotės remonto depas pranešė, kad priimtas sprendimas naikinti konkurso rezultatus.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *