Ministerija siūlo didinti stipendijas profesinių mokyklų moksleiviams

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Ministerija siūlo didinti stipendijas profesinių mokyklų moksleiviams, tačiau šioms stipendijoms numatytas fondas didės tik kitąmet.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys sako, kad projektas artimiausiu metu bus teikiamas Vyriausybei.

„Norime praplėsti ribas, kad būtų minimali stipendija – dabar yra 10 eurų, t.y. kad būtų 20, o maksimali galės būti nuo maždaug pusantro šimto iki 195 eurų. Fondą siūlome nuo sausio 1-osios didinti, t.y. prisirišti prie bazinės socialinės išmokos, kad didėtų šitas fondas maždaug 23 procentais“, – Seimo Švietimo ir mokslo komitete trečiadienį sakė viceministras.

BNS jis vėliau patikslino, kad šiuo metu galiojančios minimalios ir maksimalios stipendijų ribos yra 10-29 eurai. Iš viso šiemet šioms stipendijoms numatyta 6,8 mln. eurų, o didinimui kitąmet reikėtų dar apie 2 mln. eurų.  

Pasak jo, siūloma, kad nauji stipendijų dydžiai įsigaliotų jau nuo rugsėjo ir profesinės mokyklos pačios galėtų perskirstyti turimus pinigus.

„Gaus mažiau studentų, bet jie gaus didesnes stipendijas“, – sakė jis.

Posėdyje dalyvavęs ministras Algirdas Monkevičius pripažino, kad stipendija profesinėse mokyklose „dabar yra visiškai nebeadekvati“, bet Vyriausybė kol kas neturi galimybės didinti fondo. 

„Stipendijos bus didesnės, bet fondas – dar šiemet neturime. Bet sutikite, tai yra žingsnis į priekį ir kartu pagrindas formuoti didesnį biudžetą. Mes negalime to daryti eigoje, sutikite, biudžetas jau suformuotas“, – pabrėžė A. Monkevičius. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.