Ministrų kabinetas vertins GPM lengvatą daugiavaikėms šeimoms

Finansų ministerija nepritaria dalies Seimo narių iniciatyvai nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) atleisti vieną iš tėvų, auginančių keturis ir daugiau vaikų ar įvaikių iki 18 metų. Tokia lengvata būtų taikoma tik iš darbo santykių gautoms pajamoms.  

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar pritarti ministerijos siūlymui. 

Ministerija argumentuoja, kad jau pereita prie šeimų rėmimo ne mokesčių priemonėmis, o nuosekliai didinant tikslines išmokas vaikams. Be to, pasak jos, siūlomas teisinis reguliavimas diskriminuotų daugiavaikes šeimas, gaunančias ne su darbo santykiais susijusias pajamas. 

„Pagal Konstitucinio Teismo praktiką būtų pažeistas konstitucinis lygiateisiškumo principas“, – teigia ministerija.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas parengę valdančiųjų „valstiečių“ atstovai Seime Jonas Jarutis ir Robertas Šarknickas teigia, kad Lietuvos demografiniai rodikliai labai prasti ir kasmet blogėja.

„Siūlomu įstatymo projektu siekiama paskatinti socialiai atsakingas (tai yra, dirbančias) šeimas apsispręsti turėti daugiau negu vieną ar du vaikus (…) Mūsų šalyje gimsta labai mažai trečiųjų ir ketvirtųjų vaikų šeimoje. Nuolat mažėja vaikų iki 15 metų“, – įstatymo pataisų aiškinamajame rašte teigia jų iniciatoriai. 

Jeigu Seimas priimtų pataisas, daugiavaikių tėvų darbo užmokestis GPM nebūtų apmokestinamas tol, kol vyriausiasis vaikas taps pilnametis. Ta pati tvarka galiotų ir vienišai daugiavaikei motinai ar tėvui.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *