Mirė buvęs sovietų gynybos ministras D. Jazovas

By Mil.ru, CC BY 4.0, Link

Maskvoje mirė Sausio 13-osios byloje nuteistas buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Jam buvo 95 metai.

„Vasario 25-ąją Maskvoje eidamas 96 metus po sunkios ir ilgos ligos mirė Sovietų Sąjungos maršalas Dmitrijus Timofejevičius Jazovas“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

D. Jazovas ėjo SSRS gynybos ministro pareigas nuo 1987 metų gegužės iki 1991 metų rugpjūčio. 1990 metais jam buvo suteiktas maršalo rangas.

1991-ųjų rugpjūtį D. Jazovas dalyvavo puče, per kurį mėginta atimti valdžią iš SSRS prezidento Michailo Gorbačiovo. Šis bandymas žlugo, ir perversmininkų lyderiai buvo sulaikyti.

Šie įvykiai paspartino SSRS iširimo procesą, ir ji subyrėjo 1991 metų pabaigoje.

D. Jazovas 1993 metais buvo paleistas iš kalėjimo, jam buvo suteikta amnestija dėl jo vaidmens nepavykusiame puče.

Po D. Jazovo mirties liko gyvas vienintelis nepavykusio perversmo lyderis Olegas Baklanovas.

Rusijoje buvęs SSRS gynybos ministras liko gerbiama figūra. Anksčiau šį mėnesį Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu įteikė D. Jazovui III laipsnio ordiną „Už nuopelnus Tėvynei“ ir medalį už dalyvavimą Antrajame pasauliniame kare.

2004 ir 2014 metais jį taip pat buvo apdovanojęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Pernai Vilniaus apygardos teismas buvusį sovietų gynybos ministrą D. Jazovą ir dar daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų, karininkų pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų už dalyvavimą sovietų agresijoje Vilniuje 1991 metų sausio 13-ąją.

Teismas D. Jazovui už akių buvo skyręs 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *