Miškininkai pradeda naikinti Sosnovskio barščius

Автор: Kenraiz Krzysztof Ziarnek — собственная работа, CC BY-SA 4.0, Ссылка

Valstybinių miškų urėdija antradienį pranešė pradedanti naikinti Sosnovskio barščius – šalyje sparčiai plintantį pavojingą invazinį augalą.

„Augalas pavojingas miško lankytojams, ypač vasarą ir esant saulėtoms dienoms, kai dėl stipraus jo sultyse esančio ir ant odos patekusio alergeno gali atsirasti net 1-3 laipsnio odos nudegimai“, – pranešime teigė Gamtos apsaugos, gamtotvarkos, rekreacijos ir medžioklės skyriaus vedėjas Sigitas Kvedaras.

Jo teigimu, Sosnovskio barščiai greitai plinta, nes ypač dideli augalai gali subrandinti net iki 100 tūkst. sėklų, todėl šiemet miškininkai planuoja nupurkšti dešimtis hektarų plotų, kur auga šis augalas.

„Ir šiais metais planuojama nupurkšti dešimtis hektarų augalo kenkėjo, kuris paprastai auga pamiškėse, pakelėse, nenaudojamose pievose, šalia melioracijos griovių, upių bei ežerų pakrantėse – dėl savo nereiklumo augimo sąlygoms kasmet net prieš tai naikintuose plotuose augalas dažnai atželia“, – teigė Valstybinių miškų urėdijos atstovas.

Miškininkų teigimu, vien pernai buvo išpurkšta 113 hektarų plotų, kuriuose išplitęs šis augalas.

Sosnovskio barštis 2016 metais paskelbtas invazine Europos Sąjungos rūšimi. Iki 3-5 metrų aukščio užaugantis augalas į Lietuvą atvežtas apie 1950 metus ir augintas kaip pašarinis augalas gyvuliams. Įprastai pradedamas naikinti pavasarį, kai tik pradeda želti.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.