Mokytojams bus išdalinta 2,8 tūkst. nešiojamų kompiuterių

Nuotrauka smm.lt

Iki mokslo metų pradžios šalies mokytojams bus išdalyta 2,8 tūkst. nešiojamų kompiuterių, dar beveik 600 jų bus nupirkta rudenį, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasak jos, mokykloms taip pat jau perduoti robotų rinkiniai ir kitos edukacinės priemonės, padedančios ugdyti pradinukų informatikos gebėjimus.

Žadama, kad mokytojams skirti kompiuteriai bus dalijami visoms savivaldybėms proporcingai pagal pedagogų skaičių.

Papildomų kompiuterių gaus tos mokyklos, į kurias atėjo naujų mokytojų.  Rudenį mokytojams papildomai bus nupirkta dar beveik 600 nešiojamų kompiuterių, taip pat 400 planšetinių kompiuterių vaikams, 13 interaktyvių mobilių stalų ir 40 multisensorinės įrangos komplektų. 

Nauji skaitmeniniai įrenginiai vasarą pasiekė 100 mokyklų, apsisprendusių kartu išbandyti ir kurti informatikos turinį pradinėse klasėse.

Atsižvelgiant į mokyklų pageidavimus ir pradinių klasių skaičių, mokykloms nupirktos ir išdalytos planšetės, taip pat 175 nauji edukacinių robotų komplektai, per 200 kitų interaktyvių ugdymo priemonių komplektų, 10 interaktyvių ekranų su stovais. Tikimasi, kad šios priemonės padės vaikams mokytis programavimo pagrindų, ugdys informatinį, loginį, analitinį mąstymą ir gebėjimą spręsti sudėtingas problemas.

Mokykloms, kuriose mokosi specialių ugdymosi poreikių turintys vaikai, pasak ministerijos, vasarą nupirkta 10 interaktyvių kilimėlių rinkinių ir 385 įvairių tipų komunikatoriai, jie padeda ugdyti vaikų komunikacinius gebėjimus, lavinti bendravimo įgūdžius. 

Pavasarį dėl koronaviruso pandemijos įvedus nuotolinį ugdymą, ministerija moksleiviams išdalijo 35 tūkst. planšetinių ir nešiojamų kompiuterių, dar per 1,4 tūkst. įrenginių padovanojo įmonės ir individualūs asmenys.

Rudenį ugdymą planuojama atnaujinti mokyklose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.