Nidoje vėl galės leistis mažieji orlaiviai

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Nidoje vėl galės leistis mažieji orlaiviai – penktadienį Nidos lauko aikštelei suteiktas aerodromo statusas.

Aerodromu galės naudotis skrendantieji sklandytuvu, sraigtasparniu, lengvuoju lėktuvu, pranešė Neringos savivaldybė.

„Džiaugiuosi, kad rastas sutarimas ir Neringą vėl bus galima pasiekti oro keliu, pagaliau bus patenkintos ir užsienio keliautojų užklausos į kurortą atvykti lėktuvėliais“, – pranešime cituojamas Neringos meras Darius Jasaitis.

Mažieji orlaiviai Nidoje galės leistis po kelerių metų pertraukos. Tai buvo leidžiama 2016-aisiais, bet po metų įsigaliojo Lietuvos kariuomenės vado įsakymas, ribojantis civilinių orlaivių skrydžius pasienio zonoje. Šis apribojimas pradėtas taikyti ir Nidos lauko nusileidimo aikštelei.

Atsižvelgiant į tai, kad nauja tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, net ir pasienio zonoje, buvo pradėti žingsniai siekiant pakeisti Nidos aikštelės statusą.

Anot savivaldybės, tam, kad Nidoje vėl galėtų leistis mažieji orlaiviai, atlikti miškotvarkos projekte numatyti darbai, padarytas būtinas žymėjimas, įrangos montavimas, įrengtas radijo ryšys, tuomet kreiptasi į Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos departamentą dėl leidimo aerodromui eksploatuoti.

Komisijai atliktus specialiųjų reikalavimų įvertinimą, Neringos savivaldybės administracijai suteiktas Aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimas, reiškiantis, kad infrastruktūra Nidoje atitinka aerodromams nustatytus reikalavimus ir gali būti naudojama civilinių orlaivių skrydžiams.

Nidos aerodromą atidaryti planuojama pirmadienį, per čia rengiamą aviacijos šventę.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *