Norinčius prisidėti prie pagalbos Ukrainai premjerė ragina savanoriauti, stoti į šaulius

Фото Lietuvos šaulių sąjunga/ facebook.com

Norinčius prisidėti prie pagalbos Ukrainai premjerė Ingrida Šimonytė ragina savanoriauti nevyriausybinėse organizacijose, stoti į Šaulių sąjungą.

„Matom labai daug geros energijos, tai turiu tokį kvietimą tą gerą energiją, kokios srities ji bebūtų, ar kiber srities energija, kompetencijos, ar šiaip (žmonės) nori padėti ir skirti savo rankas, yra daugybė būdų kaip galima prisidėti šiek tiek struktūruotai, tai ir savanorystė įvairiose nevyriausybinėse organizacijose“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė premjerė.

Anot I. Šimonytės, papildomos rankos pravers ir „Maisto bankui“, ir „Raudonajam kryžiui“, ir „Caritui“, o norinčius prisidėti ilgalaikėje perspektyvoje ragino stoti į šaulius.

„Tiems žmonėms, kurie norėtų ilgalaikiškesnio pasišventimo šitiems šventiems darbams, primygtinai siūlyčiau parašyti prašymą įstoti į Šaulių sąjungą, nes tai yra ta organizacija, kuri jūsų gerą energiją panaudos pačiu geriausiu įmanomu būdu, tiek dabar, tiek ateityje, jei būtų toks poreikis, o dar pakeliui galima bus įgyti kokių nors svarbių žinių“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Ji taip pat perspėjo, kad savarankiški bandymai vykti kovoti į Ukrainą „gali būti susiję su tam tikromis rizikomis“, o norint tarnauti užsienio valstybės kariuomenėje teisiškai galimybė yra numatyta, yra atitinkamos procedūros.

„Galimybė tarnauti užsienio kariuomenėje ir dabar numatyta, tik yra procedūros, pagal kurias galima gauti leidimą tarnauti užsienio kariuomenėje, (…) bet kas turbūt būtų svarbu paminėti, kad kažkokie neformalūs dalykai ar veikla, kuri nėra struktūruota, Ukrainos kariuomenėje gali būti susijusi su tam tikromis rizikomis, įskaitant ir riziką, kad patys ukrainiečiai tokią veiklą nebūtinai vertins kaip palankią, nes tai gali būti susiję su provokacijomis, kurių reikėtų išvengti“, – kalbėjo premjerė.

„Žinome, kad yra daug žmonių, kurie širdimi ir rankomis nori prisidėti, bet manau, kad reikia ieškoti tokių būdų, kurie labai aiškiai teisiškai apibrėžti, ir būtų aiškios visos rizikos, susijusios su jų pasirinkimu“, – galimybę Lietuvos piliečiams vykti kariauti į Ukrainą įvertino Vyriausybės vadovė.

Rusija praėjusią savaitę Ukrainoje pradėjo karą, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje. Kremliaus sausumos pajėgos veržiasi į Ukrainą iš šiaurės – per Baltarusiją, taip pat rytų ir pietų, bet sulaukia įnirtingo ukrainiečių pajėgų pasipriešinimo.

Ukrainiečių kariuomenė pirmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai sumažino „puolimo tempą“. Juos ginklais ir humanitarine parama remia Vakarų šalys, prieš Rusiją įvedamos sankcijos.

Lietuvoje nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios organizacijai „Blue/Yellow“ jau paaukota per 6 mln. eurų, už juos perkama Ukrainos kariams reikalinga įranga. Paramą Ukrainai, jos žmonėms renka ir kitos Lietuvos organizacijos, valdžios institucijos.

*Использование информации информационного агентства BNS в средствах массовой информации и на сайтах без письменного согласия UAB «BNS» запрещено

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.