Nuo 2023 metų sąvartynų mokestis bus 5 kartus didesnis – Seimas

Nuotrauka BNS/ Vygintas Skaraitis

Nuo 2023 metų sąvartynų mokestis didės 5 kartus nuo 10 iki 50 eurų – dėl to šiukšlių išvežimas gyventojams galėtų brangti, nors aplinkos ministras tikina, kad jis žmonių išlaidų smarkiai nepadidins

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas: už balsavo 63 Seimo nariai prieš buvo šeši, o susilaikė 22. 

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas įsitikinęs, kad toks mokestis turėtų atgrasyti nuo sąvartynų plėtros. Jis taip pat tikina, kad šis mokestis gyventojų išlaidų reikšmingai nepadidins. 

„RATC-ai (Regioniniai atliekų tvarkymo centrai – BNS) neteikė skaičiavimų, kad gyventojams mokesčiai didės“, – Seime teigė ministras.  

Didesnio apmokestinimo siekia Vyriausybė, norinti sumažinti komunalinių atliekų gabenimą į sąvartynus. Šiemet mokestis už atliekų šalinimą sąvartynuose siekia 10 eurų, 2022 metais jis didės iki 15 eurų. 

Lenkijoje šis mokestis siekia 61 eurą, Latvijoje – 65 eurus, o Estija planuoja jį padidinti iki 90 eurų.

S. Gentvilas taip pat tikisi, kad mokesčio didinimas nebeskatins į Lietuvą vežti atliekų iš kitų šalių. 

2030 metais Lietuvoje į sąvartynus turėtų patekti ne daugiau kaip 5 proc. visų atliekų. Dabar į 10 regioninių sąvartynų atvežama 17 proc. šiukšlių.   

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *