Pasikeitusios realybės nebeatitinkantys rusų kalbos vadovėliai bus keičiami – ministerija

Nuotrauka BNS/ Tomas Urbelionis

Pasirinkę rusų kalbą 6-12 klasių moksleiviai vadovėliuose kviečiami keliauti po Rusiją, aplankyti okupuotą Krymą, o karą Ukrainoje tęsianti šalis pristatoma kaip patraukli demokratiška valstybė, trečiadienį skelbia LRT radijas.

Vadovėlių leidėjai teigia, kad prasidėjus karui sustabdė prekybą jais. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nemato galimybės skubiai pakeisti mokymo priemonių.

„Šiai dienai nėra kažkokio tokio instrumento ar mechanizmo, kad būtų stabdomas mokymas, – LRT radijui sakė švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius. – Aš norėčiau pabrėžti, kad labai svarbu kaip tik kol nėra jie pakeisti, nes faktas, kad jie turi būti pakeisti, kad tai būtų diskusijai puiki medžiaga“.

Pasak jo, mokytojams rekomenduojama radus vadovėlyje temas, prasilenkiančias su pakitusia realybe, pasinaudoti proga aptarti informacijos teisingumą medijose ir kritišką jo vertinimą.

Rusų antrąja užsienio kalbą yra pasirinkę daugiau nei 110 tūkst. arba 75 proc. 6-12 klasių moksleivių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *