Pažaislio vienuolynas laimėjo geriausios kino lokacijos Europoje apdovanojimą

Kęstutis Vanagas

Geriausia Europos kino lokacija pripažintas Pažaislio vienuolynas, esantis šalia Kauno, pranešė viešoji įstaiga „Kaunas IN“.

Europos filmų biurų sąjungos (EUFCN) apdovanojimas „Location award 2020“ Kaunui skirtas už 2018 metų lapkričio mėnesį Pažaislyje filmuotą HBO ir „Sky“ serialą „Jekaterina Didžioji“.

Jame Rusijos imperatorę vaidino britų aktorė Helen Mirren. 

Vienuolyno teritorijoje, prie įėjimo į Liepų alėją ir karietų aikštėje, prie įėjimo į svetingumo kompleksą „Monte Pacis“, pakabintos specialios lentelės, žyminčios šį įvertinimą.

„Apdovanojimai būna dviejų rūšių – „kabinetiniai“, matomi tik užsukantiems į biurą, arba vieši. Kadangi šis įvertinimas – ne Kauno filmų biurui, o Pažaisliui ir visam miestui, nusprendėme jį kuo labiau pagarsinti, kad žmonės pamatytų, kas ir dėl ko įvertinta, ir pasididžiuotų tuo“, – sakė laimėjimą simbolizuojančių lentelių kabinimą inicijavęs Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

Dėl minėto titulo varžėsi kelios dešimtys pretendentų.

EUFCN – Europos filmų biurų sąjunga, vienijanti 95 kompanijas iš 31 šalies.

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – brandžiojo baroko architektūros pavyzdys. Jį Kauno pakraštyje, tuo metu atokiame miške, XVII amžiuje vienuoliams kamalduliams pastatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas (1621–1684). Tuomet pirmą kartą Europoje panaudota įgaubta bažnyčios fasado plokštuma, gana retas šešiakampis planas, ašinė simetriška viso vienuolyno kompozicija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *