Pensijos kitąmet galėtų padidėti virš 7 proc. – ministerija

Фото pixabay.com

Pagal naujausią ekonominės raidos scenarijų apskaičiavus pensijų indeksavimo koeficientą, senatvės bei netekto darbingumo pensijos kitais metais galėtų augti 7,17 proc.

Tai reiškia, kad vidutinė senatvės pensija padidėtų nuo 377 iki 404 eurų, vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu – nuo 399 iki 428 eurų, teigiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime.

Anot socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio ekonominės galimybės leidžia indeksuoti pensijas ir kitais metais.

„Ekonominės galimybės leidžia tęsti pensijų indeksavimą ir kitais metais, nepaisant koronaviruso pandemijos sukeltų sunkumų. Kadangi jau aišku, kad Lietuvos ekonomikos nuosmukis yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje, galime optimistiškai žvelgti į ateitį“, – pranešime sakė L. Kukuraitis.

Anot ministerijos, pensijų indeksavimui kitais metais iš „Sodros“ ir valstybės biudžeto reikėtų 249 mln. eurų.

Grėsmė, jog pensijos kitąmet gali neaugti, išaugo dėl galimo Lietuvos ekonomikos smukimo šiemet. Pagal įstatymą pensijos neindeksuojamos tuomet, kai šalies BVP traukiasi, arba neauga atlyginimai.

Tačiau valdantieji užtikrino, kad pensijos kitąmet tikrai augs, o valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) Seimui teikia siūlymus, pagal kuriuos pensijos būtų indeksuojamos nepaisant ekonomikos smukimo.

Premjeras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę sakė, kad pensijos kitais metais galėtų paaugti iki 7 proc.

Finansų ministerija šią savaitę prognozavo, kad Lietuvos ekonomika šiemet susitrauks 1,5 proc. Ministras Vilius Šapoka tvirtino, kad naujausi skaičiai suteikia „santūraus optimizmo“.

„Swedbank“ rugpjūčio pabaigoje Lietuvai prognozavo 1,7 proc. ekonomikos smukimą, SEB – 1,3 proc., o „Luminor“ antradienį netgi prognozavo, kad šalies ekonomika šiemet paaugs 0,2 procento.

Naujausios prognozės smarkiai kontrastuoja su karantino mėnesiais ir iškart po jo skelbtais skaičiais, kuomet bankai, valdžios institucijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ir Europos Komisija Lietuvai šiemet prognozavo maždaug 6-10,5 proc. BVP susitraukimą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.