Pensijos kitąmet gali paaugti iki 7 proc. – S. Skvernelis

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Pensijos kitąmet bus indeksuojamos ir gali paaugti iki 7 proc., sako premjeras Saulius Skvernelis. Anot jo, galutiniai skaičiai bus matomi vėliau, bet valstybė turi finansinių pajėgumų kitais metais didinti pensijas.

„Galiu atsakingai pareikšti, kad senatvės pensijos bus indeksuojamos, jos gali augti iki 7 proc.“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Galutiniai skaičiai bus matomi vėliau, bet pensijos tikrai augs ir bus indeksuojamos, tam valstybės finansinis pajėgumas ir galimybės yra“, – patikino jis.

Įstatymai numato, kad pensijos neindeksuojamos tuomet, kai šalies BVP neauga arba nedidėja darbo užmokestis.

Ekonomikos susitraukimo rizika atsirado dėl koronaviruso sukelto šoko, tačiau S. Skvernelis sako, kad šalies ekonomika šiemet gali mažėti arba nereikšmingai, arba netgi šiek tiek augti.

„Pagal tai, ką turime šiuo metu, kokie yra požymiai ir pokyčiai Lietuvos ekonomikoje COVID-19 krizės metu, tai mes kalbame net ne apie tai, kad BVP gali nemažėti, arba mažėti labai nereikšmingai, gali būti netgi nulis, arba šiek tiek augimo“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Tuo metu valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) Seimui žada siūlyti įstatymo pataisas, kurios numatytų pensijų indeksavimą net ekonomikos smukimo atveju. Pasak partijos lyderio Gedimino Kirkilo, „Sodra“ surenka pakankamai pajamų, todėl lėšų indeksavimui nepritrūks.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2019-ųjų laikotarpiu sumažėjo 4 proc. iki 11,6 mlrd. eurų. Per ketvirtį Lietuvos ekonomika sumenko 5,5 procento.

„Swedbank“ rugpjūčio pabaigoje Lietuvai prognozavo 1,7 proc. ekonomikos smukimą, SEB – 1,3 proc. Finansų ministras Vilius Šapoka praėjusį mėnesį teigė, kad ministerija naujausias prognozes pateiks rugsėjo 11 ir pabrėžė, kad dėl ekonominių perspektyvų jaučiamas „atsargus optimizmas“.

Naujausios prognozės smarkiai kontrastuoja su karantino mėnesiais ir iškart po jo skelbtais skaičiais, kuomet bankai, valdžios institucijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ir Europos Komisija Lietuvai šiemet prognozavo maždaug 6-10,5 proc. BVP susitraukimą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.