Per savaitę pavyko 30 proc. sumažinti „AstraZeneca“ likutį – ministras

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad per savaitę pavyko 30 proc. sumažinti susidariusias „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso atsargas.

„Šią savaitę 30 proc. sumažinome susikaupusias „AstraZeneca“ atsargas. Ši savaitė, panašu, bus išskirtinė, jau dabar esame paskiepiję virš 50 tūkst. asmenų, kai kurie vakcinavimo centrai dirbs ir šeštadienį bei sekmadienį. Jei išsilaikys panašūs tempai, gali būti, kad būsime paskiepiję ir 70 tūkst.“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Anot jo, vakcinacija lėčiausiai juda Šalčininkuose, Visagine ir Klaipėdoje, su šiomis savivaldybėmis bendraujama ir ieškoma būdų procesą pagreitinti.

„Aiškinamės dabar tą situaciją, bendraujame tiesiogiai su šių savivaldybių tiek administracija, jų vakcinavimo centrų koordinatoriais, taip pat darysime tam tikras komunikacijos kitomis kalbomis priemones“, – sakė A. Dulkys.

Jis teigė, kad jeigu skiepijimas čia ir toliau stos, vakcinos iš jų gali būti perskirstomos kitoms savivaldybėms, kur skiepijimas juda greičiau, o epidemiologinė padėtis yra prasčiausia.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze paskiepyta apie 9 tūkst. žmonių, antrąja – 6,3 tūkst.

Iš viso Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyta beveik 311 tūkst. žmonių, abiem – per 143 tūkst. Iš visų į Lietuvą pristatytų daugiau kaip pusės milijono vakcinos dozių sunaudotos 454,3 tūkstančio.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *