Per šventes sunegalavę žmonės pirmiausia turėtų kreiptis į budintį šeimos gydytoją

Per šventes ar savaitgaliais sunegalavę žmonės pirmiausia turėtų kreiptis ne į ligoninės skubios pagalbos skyrių, o į budintį šeimos gydytoją poliklinikoje.

„Dažnai pacientai savo atvykimą į ligoninės priimamąjį skyrių motyvuoja tuo, kad jų poliklinika tuo metu tiesiog nedirba“, – LRT radijui šeštadienį sakė Valstybinės ligonių kasos atstovas Rimantas Zagrebajevas.

„Ne dažnas žino, kad kiekviena poliklinika ar šeimos medicinos centras turi užtikrinti prie jų prisirašiusiems pacientams nepertraukiamą, tai yra visą parą, šeimos medicinos paslaugų teikimą“, – tvirtino jis.

Valstybinės ligonių kasos atstovas taip pat teigė, kad pacientui atvykus į ligoninės skubios pagalbos skyrių ir jeigu jam reikalinga šeimos gydytojo pagalba, pacientui gali tekti susimokėti už gydymą.

„Tokiu atveju, jis bus įspėtas, kad jis turėtų kreiptis į savo polikliniką. Tačiau jeigu pacientas sutinka laukti, jam gali būti teikiamos mokamos paslaugos, už kurias jis pats turės susimokėti“, – teigė R. Zagrebajevas.

Visą parą veikiančių poliklinikų sąrašą galima rasti Valstybinės ligonių kasos interneto puslapyje, skiltyje „Gyventojams“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *