Po protesto akcijos Vilniuje už juodaodžių teises pradėtas ikiteisminis tyrimas

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Po penktadienį Vilniuje vykusios protesto akcijos už juodaodžių teises pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas ir aštuonios administracinės teisenos bylos, pranešė generalinis policijos komisaras.

„Pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir, berods, aštuonios administracinių nusižengimų bylų teisenos“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė Renatas Požėla.

„Mes už tai, kad žmonės taikiai, protingai reikštų savo įsitikinimus, bet jokiu būdu nevartodami tokių epitetų ir neįžeidinėdami institucijų ar konkrečių pareigūnų, ar dar blogiau – nenaudodami prievartos priemonių“, – tvirtino jis.

Policijos vadovo teigimu, administracinė atsakomybė bus pritaikyta kai kurių plakatų turėtojams, o baudžiamoji gresia susistumdyme dalyvavusiems asmenims.

Birželio 5 dieną apie tūkstantis jaunuolių Vilniuje dalyvavo demonstracijoje už juodaodžių teises, reikšdami solidarumą su protestais Jungtinėse Valstijose ir pasaulyje dėl afroamerikiečio George’o Floydo (Džordžo Floido) žūties po policijos pareigūno veiksmų.

Į akciją Vilniaus Katedros aikštėje rinkosi daugiausia studentai ir vyresniųjų klasių moksleiviai, tarp jų buvo ir keletas grupelių juodaodžių. Protestuotojai laikė plakatus ir skandavo „Black lives matter“ (angl. „Juodųjų gyvybės svarbios“), „Aš negaliu kvėpuoti“, taip pat  – „Fuck the police“ (velniop policiją).

Nuėję prie JAV ambasados jie tęsė akciją klūpėdami 8 minutes 46 sekundes – būtent tiek pareigūnas iš Minesotos laikė prispaudęs G. Floydą, kuris nuo šių veiksmų mirė.

Protestuotojus prie ambasados pasitiko grupelė vilniečių su šūkiais „Laisvę Lietuvai“, taip pat su liaudies dainomis.

Įvyko nedidelis susistumdymas – vienas iš minios už juodaodžių teises protestuotojų nuplėšė jų laukusios oponavusios grupės atstovo plakatą, jį pargriovė ant žemės. Po kelių sekundžių įsikišo policija, užkirsdama kelią tolesniam konfliktui.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.