Policija skelbia išaiškinusi 1 mln. eurų apyvartos nuslėpusį šešėlinį mėsos verslą

Teisėsauga skelbia išaiškinusi šešėlinį mėsos produktų verslą, kaip įtariama, galėjusį nuslėpti 1 mln. eurų vertės apyvartos ir nesumokėjusį 150 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Kaip ketvirtadienį pranešė Policijos departamentas, tiriama 11 nesąžiningų verslo subjektų.

„Įsisenėjęs ir gerai užmaskuotas „verslas“ per paskutinius dvejus metus realizavo ne mažiau kaip 400 tonų neapskaitytos mėsos skerdenos“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

„Vien tik pirminiais duomenimis ūkio subjektas nuslėpė esamos apyvartos apie 1 mln. eurų ir taip fiktyviai ją sumažindamas į deklaracijas-ataskaitas įrašydavo suklastotus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą ir pateikdavo jas Valstybinei mokesčių inspekcijai, tokiu būdu išvengdamas privalomų sumokėti mokesčių“, – teigia policija.

Tyrime pranešimai apie įtarimą įteikti šešiems asmenims, keturi iš jų buvo suimti. Dar 10 asmenų apklausti specialaus liudytojo statusu, atsakingiems asmenims apribota nuosavybės teisė į turtą.

Bendrovės vadovas ir kiti organizuotos grupės nariai bei nesąžiningais komerciniais ryšiais siejami asmenys įtariami sukčiavimu, apgaulingas apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu.

Įtariama, kad nusikalstamos organizuotos grupės nariai buvo susiję neskaidriais verslo ryšiais su dešimtimis prekeivių. Šių asmenų komercinė veikla, jų nesumokėti mokesčiai valstybės biudžetui, pasak policijos, taip pat bus vertinama.

Didelio masto operacija

Atliekant 26 kratas gruodžio 10 dieną dalyvavo daugiau kaip 80 policijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnų.

Operacijos metu atliktos kratos Kauno, Marijampolės, Vilniaus apskričių juridinių asmenų buveinėse, individualią veiklą vykdančių asmenų prekyvietėse, sandėliuose, atsakingų asmenų gyvenamosiose vietose ir kitose patalpose.

Kratų metu rasta dokumentacija, užrašai, „juodoji“ buhalterija, galimai iš nusikalstamos veikos gauti pinigai.

Operacijos dieną sulaikytas 2,5 tonų atvėsintos paukštienos krovinys be jo įsigijimo dokumentų, kuris, pažeidžiant veterinarijos reikalavimus, buvo gabenamas iš Lenkijos nepritaikytu tam transportu.

Pas vieną iš įtariamųjų kratos metu taip pat rastos narkotinės medžiagos – galimai kanapių derva.

Teisėsaugos duomenimis, nusikalstamos organizuotos grupės lyderis, siekdamas sumažinti apyvartą ir nemokėti mokesčių, subūrė nusikalstamą organizuotą grupę, jai vadovavo, koordinavo ir organizavo grupės vykdomą nusikalstamą veiklą – apgaulingai ir sukčiaudamas tvarkė juridinio asmens teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą, neapskaitė apie 80 procentų visų privalomų apskaityti sandorių, pirkimų-pardavimų faktų, klastojo sąskaitas-faktūras.

Atskirais atvejais produkciją įgydavo ir ją realizuodavo be jokių apskaitos dokumentų. Pasak policijos, dažnu atveju organizuotos grupės nariai taip organizavo nusikalstamą verslą, jog visiškai atvirai iš Lenkijos gamintojų atvežtos skerdenos nepajamavo ir nerodė pardavimų.

Įmonė dengdavosi nepelninga veikla bei daugelį pirkimų vykdydavo kitų įsteigtų įmonių vardais. Pareigūnų surinktais duomenimis, minėta atvėsinta skerdena buvo realizuojama įmonės prekyvietėje ir pristatoma į Kauno mieste esančias prekyvietes, įvairias turgavietes ir kitas produkcijos realizacijos vietas – kur taip pat daugeliu atveju šios produkcijos pardavimas nebuvo įtraukiamas į bendrovės ir prekeivių buhalterinę apskaitą, ji buvo realizuojama klastojant ir naikinant dokumentus, neišmušant elektroninių kasos aparatų kvitų.

Policijos operacijos metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai visose tikrintose  prekybos vietose nustatė pažeidimų: savikontrolės, maisto produktų ženklinimo, atsekamumo, tinkamumo terminų ir produktų laikymo kontrolei keliamų reikalavimų neatitikimų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai fiksavo pažeidimus prekybos srityje – atliko patikrinimus, kasoje esančių grynųjų pinigų apskaitą, prekių inventorizaciją, nustatė apskaitytų ir neapskaitytų pinigų sumas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *