Prezidentas atvykęs į Briuselį telefonu V. Zelenskiui žadėjo paramą

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį atvykęs į Briuselį dalyvauti Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime, telefonu kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir žadėjo paramą šaliai siekiant kandidatės į Europos Sąjungą (ES) statuso.

Kaip skelbia Prezidentūra, prezidentas užtikrino V. Zelenskį, kad per ketvirtadienio ES lyderių diskusiją aktyviai palaikys Ukrainos siekį gauti kandidato statusą ir ragins ES lyderius priimti teigiamą sprendimą.

Prezidentas G. Nausėda su V. Zelenskiu aptarė Lietuvos teikiamą karinę paramą Ukrainai, kalbėjo apie papildomą karinių priemonių poreikį.

„Lietuva tvirtai palaiko Ukrainą ir tęs paramą visomis priemonėmis tol, kol ji bus reikalinga. Mes kartu su Ukraina iki pergalės», – sakė Lietuvos vadovas.

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai taip pat aptarė būdus spręsti dėl Rusijos veiksmų susidariusią Ukrainos grūdų eksporto krizę, galimus naujus grūdų gabenimo kelius per ES teritoriją bei Rytų partnerystės šalis.

Anksčiau šią savaitę G. Nausėda antradienį irgi kalbėjo su V. Zelenskiu telefonu ir aptarė Rusijos karo Ukrainoje eigą, karinės paramos poreikį, kandidatės į ES statuso klausimus.

Lietuvos prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį dalyvauja EVT posėdyje, kuriame Bendrijos lyderiai spręs dėl pritarimo suteikti karo draskomai Ukrainai kandidatės į ES statusą.

Praėjusią savaitę tokį sprendimą priimti rekomendavo Europos Komisija (EK).

Komisija praėjusį penktadienį pareiškė siūlanti Bendrijos lyderiams suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidačių į ES statusą, tačiau taip pat prašoma įgyvendinti tam tikrus pokyčius valstybės valdyme. Galutinį sprendimą, ar pritarti EK rekomendacijai, dar turi vienbalsiai patvirtinti Bendrijos šalys narės.

Savaitės pradžioje Liuksemburge ES užsienio reikalų ministrų susitikime dalyvavęs Gabrielius Landsbergis teigė, kad Komisijos rekomendaciją dėl Ukrainos palaiko ir buvę skeptikai. Tačiau jis pabrėžė, jog „mūšis dar nelaimėtas“, visą procesą aukštyn kojomis gali apversti „nedideli redakciniai pakeitimai“.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *