Prezidentas G. Nausėda su žmona lankėsi patriotiškumo ir pilietiškumo stovykloje

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana pirmadienį lankėsi vaikų ir jaunuolių pilietiškumo ir patriotiškumo stovykloje „Mes – Lietuvai“.

Kaip pranešė prezidento spaudos tarnyba, Kernavėje vykstančios stovyklos tema – „Kuo mums svarbi Lietuvos karybos istorija per 100 metų: įvykiai ir žmonės“, o vienas pagrindinių stovyklos akcentų – rezistencijos laikotarpis.

Stovyklą jau ne pirmus metus organizuoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, kurios garbės nare yra D. Nausėdienė. Ji dėkojo birutietėms už jų susitelkimą sudarant galimybes stovykloje dalyvauti Lietuvos karių šeimų vaikams. 

„Lietuvos karių šeimos – ypatingas mūsų valstybės turtas. O Jūs esate tos moterys, tos motinos, kurios kasdien rūpinatės kariais, jų šeimomis. Savo darbais, savo asmeniniu pavyzdžiu Jūs primenate jaunimui vieną svarbiausių pareigų žmogaus gyvenime – pareigą ginti Tėvynę. Nuoširdžiai dėkoju Jums už skleidžiamą šviesą“, – pranešime cituojama D. Nausėdienė.  

Prezidentas ir pirmoji ponia bendravo su moksleiviais, kartu žaidė sportinius žaidimus ir atliko įvairias užduotis.

„Kario profesiją sunku pavadinti profesija, tai – gyvenimo būdas ir visa apimantis įsipareigojimas. Jūsų šeimose meilė Tėvynei nėra tušti žodžiai, o šioje stovykloje tik išplėsite žinias apie Lietuvą, jos turtingą istoriją, sužinosite, kad mylėti savo šalį nėra darbas. Tai – ir džiaugsmas, pilnatvės jausmas“, – sveikindamas stovyklos dalyvius sakė prezidentas.

Jis linkėjo niekada nepamiršti savo didvyrių ir būti jų vertiems.  

Šalies vadovas džiaugėsi, kad jaunoji karta ne tik supažindinama su svarbiausiais istoriniais įvykiais, Lietuvą kūrusiomis asmenybėmis, bet ir edukacinė veikla derinama kartu su aktyviais sporto, laisvalaikio bei kariniais užsiėmimais, žygiais.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *