Prezidentas su Baltijos šalių premjerais vyks į Vokietiją, aptars saugumo situaciją

Фото Робертаса Дачкуса/ www.lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę vyks darbo vizito į Vokietiją aptarti saugumo situacijos regione.

G. Nausėda susitiks su Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu (Franku Valteriu Šteinmejeriu) ir kancleriu Olafu Scholzu (Olafu Šolcu), antradienį pranešė Prezidentūra.

Lietuvos prezidentas su Latvijos ir Estijos premjerais bei Vokietijos kancleriu aptars saugumo situaciją regione, Rusijos karinių pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina ir Baltarusijos teritorijoje bei poreikį stiprinti NATO atgrasymo ir gynybinius pajėgumus rytiniame NATO flange.  

Su Vokietijos prezidentu ketinama aptarti Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą saugumo, gynybos, ekonomikos ir mokslo srityse.

Maskva prie Ukrainos sienų yra sutelkusi daugiau kaip 100 tūkst. karių, bet neigia ketinanti įsiveržti į kaimyninę šalį. Dalis šių pajėgų dislokuota Baltarusijoje, kur šią savaitę prasidės bendri kariniai mokymai.

Rusija reikalauja užkirsti tokioms šalims kaip Ukraina ir Sakartvelas galimybę tapti NATO narėmis ir sumažinti Rytų Europoje dislokuotas pajėgas.

Aljansas tvirtina nesiderėsiantis dėl savo pagrindinių principų, tokių kaip visų NATO sąjungininkių gynyba ar atvirų durų politika.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.