Prezidentūra: pilietybė A. Reed nesuteikta neįrodžius ypatingų nuopelnų Lietuvai

Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus laisvosios programos pristatymas/ Nuotrauka BNS/ Teodoras Biliūnas

Lietuvos pilietybė išimties tvarka dailiojo čiuožimo atstovei Allison Reed (Elison Ryd) nesuteikta jai neįrodžius ypatingų nuopelnų būtent Lietuvai, BNS antradienį informavo prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Jo teigimu, Pilietybės reikalų komisija nerekomendavo prezidentui suteikti pilietybės išimties tvarka, nes „Konstitucijos ir Pilietybės įstatymo nuostatų aiškinimo kontekste nurodytos naujos aplinkybės nėra pagrįstos taip, kad dėl jų vertinimo, kaip ypatingų nuopelnų būtent Lietuvos valstybei, nekiltų abejonių“.

Prezidentas Gitanas Nausėda, savo ruožtu, sprendimą priėmė „atsižvelgdamas į visas aktualias aplinkybes“ ir pateiktus dokumentus bei vadovaudamasis Konstitucija ir Pilietybės įstatymu, apie sprendimą ir jo motyvus sportininkė bei jos atstovas buvo informuoti.

JAV gimusi A. Reed, anksčiau atstovavusi Sakartvelui ir Izraeliui, kartu su Sauliumi Ambrulevičiumi yra iškovojusi kelialapį į vasarį vyksiančias olimpines žaidynes.

Prezidento sprendimas užkirto kelią šiai porai vykti į Pekiną.

Antrą kartą dėl pilietybės suteikimo išimties tvarka sportininkė kreipėsi gruodžio pradžioje. 

Pernai prezidentas, atsižvelgęs į Pilietybės reikalų komisijos rekomendaciją, išimties tvarka A. Reed pilietybės nesuteikė, kadangi nebuvo „duomenų, kurie neabejotinai patvirtintų asmens ypatingus nuopelnus Lietuvos Respublikai“

Dėl tokio G. Nausėdos sprendimo apgailestavo tiek Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, tiek Lietuvos dailiojo čiuožimo federacija.

Olimpinį kelialapį Lietuvos šokėjų pora A. Reed ir S. Ambrulevičius iškovojo šių metų kovą Švedijos sostinėje Stokholme vykusiame Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate, kuriame užėmė 15 vietą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *