Prireikus įvesti karantiną, jis truktų tris savaites, sako A. Dulkys

Фото BNS/ Žygimantas Gedvila

Jei Lietuvoje blogėtų epidemiologinė situacija ir dėl to prireiktų įvesti karantiną, jis truktų tris savaites, būtų taikomas nuotolinis ugdymas, judėjimo ribojimai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Visas mokymasis ir ugdymas grįžtų į nuotolinį režimą, būtų ribojamas judėjimas, galbūt net tarp savivaldybių. Na, tikėkimės, kad šito nereikės. Mums dar trūksta informacijos, kaip galų gale elgsis naujoji viruso atmaina“, – LRT pirmadienį sakė A. Dulkys.

„Tokiems atvejams trijų–keturių savaičių užtenka“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, esminis rodiklis, pagal kurį šiuo metu bus vertinami karantino ribojimai, – reanimacijos lovų užimtumas.

BNS primena, kad Vyriausybė yra nusprendusi griežtus ribojimus įvesti tuo atveju, jeigu užimtumas reanimacijos skyriuose pasiektų 240 lovų.

„Esminis dalykas – 240 lovų. 215 pacientų, tai reiškia, kad jau turime svarstyti priemones, kaip ne apskritai uždrausti renginius, bet įvesti papildomus apribojimus būtent renginių metu, bet išsaugant ugdymą, švietimą kontaktiniu būdu“, – teigė A. Dulkys.

Pasak jo, kol kas ligoninėse situacija lieka stabili, tačiau kitose šalyse augantys susirgimų skaičiai ir naujos atmainos plitimas „kelia tam tikrą nerimą“.

„Mes atidžiai į tai žiūrime, bet šiai dienai grįžome po švenčių, ir sveikatos apsaugos sistema yra stabili“, – kalbėjo ministras.

Statistikos departamento duomenimis, ligoninėse šiuo metu gydomas 1161 COVID-19 sergantis pacientas, 110 iš jų – reanimacijoje.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *