R. Karoblis: kariuomenės parama didės, bet krizę valdyti turi Vyriausybė

Фото BFL/Паулюс Пяляцкис

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad kariuomenės parama valdant koronaviruso krizę didės, bet ekstremalios situacijos operacija turi rūpintis Vyriausybė.

Šiuo metu daugiau kaip šimtas karių budi oro, jūrų uostuose ir pasienyje, transportinius skrydžius vykdo karinės oro pajėgos, artimiausiu metu į operacijų centrą ketinama deleguoti karininkų.

„Krašto apsaugos sistema ir pirmiausia kariuomenė ekstremalios situacijos atveju yra remiančioji institucija“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Karoblis. 

„Į ekstremalios situacijos centrus jau paskirti karininkai, kurie galėtų pasidalyti kariuomenės ekspertize“, – pridūrė jis. 

Ministras BNS kiek vėliau patikslino, kad į operacijų centrą deleguoti numatoma operacinius karininkus, viešųjų ryšių ir kitų sričių specialistus. 

Pastarosiomis dienomis opozicija ir kai kurie medikai paragino, kad krizės valdymą perimtų R. Karoblis arba karininkas. Šiuo metu ekstremalios situacijos operacijų vadovas yra sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 R. Karoblis pabrėžė, kad ekstremalių situacijų valdymu turi rūpintis Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

„Kiekvienas turi daryti savo darbą. Krizę valdyti turi institucijos, kurios yra atsakingos, arba pagal kitų šalių patirtį (tai turi būti daroma) Vyriausybės arba premjeru lygiu“, – teigė ministras.

R. Karoblio teigimu, jei krizė gilės, kariai ateityje galės padėti vidaus reikalų sistemai užtikrinti viešąją tvarką, izoliuoti tam tikras teritorijas.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, kariuomenė sumažino pratybų skaičių, šauktiniai savaitgaliais neišleidžiami namo, dėl kelių viruso atvejų yra izoliuotų karių – koronavirusas nustatytas Lietuvoje tarnaujančiam olandų kariui ir krašto apsaugoje dirbančiam civiliui asmeniui.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *