
Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis trečiadienį pareiškė, kad Susisiekimo ministerija turėjo žinoti, kad siūlo Vyriausybei skirti lėšas būtent premjero Sauliaus Skvernelio gatvei Vilniaus rajone.
R. Masiulis BNS teigė, kad jam būnant ministru premjeras jo nespaudė skirti lėšų šiai gatvei.
Pasak jo, Kelių programos rezervo lėšos perskirstomos su tikslu, kad būtų panaudotos iki kalendorinių metų pabaigos. Anot eksministro, dėl šios priežasties lėšos skiriamos tiems objektams, kuriuos savivaldybės garantuotai užbaigs iki metų galo.
„Ministerija, prieš pateikdama Vyriausybei tvirtinti, turi patikrinti, ar tai bus padaryta. Taip būdavo daroma visada, bent jau man esant ministru“, – feisbuke rašė eksministras.
„Lėšų įsisavinimo galimybė turėjo būti patikrinta ir šį kartą. Todėl manau, kad buvo žinoma, kam yra skiriamos lėšos. Ar premjeras žinojo šią situacija? Jei nežinojo, tai klausimas, kodėl jis nebuvo informuotas? Kaip bežiūrėsi, situacija atrodo prastai. Labai gaila, kad iki šito nusiritom“, – pridūrė jis.
R. Masiulis turėjo omenyje Vyriausybės sprendimą, kuriuo perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas galiausiai 300 tūkst. eurų buvo paskirti Upės gatvei prie premjero namų Vilniaus rajone asfaltuoti.
Susisiekimo ministerija teigia, kad Vyriausybės nutarime konkreti gatvė nebuvo nurodyta, nes nebuvo žinoma, kokiam tiksliai objektui skiriami pinigai – dokumente tik rašoma, jog lėšos skiriamos Vilniaus rajono savivaldybei. Vilniaus rajono savivaldybė spalio pabaigoje gavo papildomų lėšų, nors nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos dėl Upės gatvės, nei konkrečios prašomos sumos.
S. Skvernelis sako nesikišęs į klausimus, susijusius su kelio asfaltavimu. Jis teigia nežinojęs, kad Vyriausybės nutarimu skirtos lėšos bus skirtos asfaltuoti būtent kelią prie jo namų.
R. Masiulis BNS sakė, kad kai dirbo susisiekimo ministru, žinojo apie Upės gatvę, nes „kelininkai iš karto žino, kas toje gatvėje gyvena“, bet premjeras jo nespaudė skirti šiam objektui lėšų.

„Mes esame su juo apie tą gatvę kalbėję kitų klausimų kontekste, kai kalbėjome apie žvyrkelių asfaltavimą, diskutuodavome apie kriterijus, kuriais remiantis gatvės galės būti asfaltuojamos“, – teigė buvęs ministras.
„Mano argumentas visada buvo, kad, kaip pavyzdys, Upės gatvė neturi šansų būti išasfaltuota savivaldybės, nes ji neturi pakankamai lėšų ir gatvės intensyvumas yra mažas. Vilniaus rajono savivaldybėje yra daug intensyvesnių gatvių, kurios pagal kriterijus papultų pirmos“, – tvirtino R. Masiulis.
Pasak jo, Vilniaus rajono savivaldybė būtų rizikavusi savo pinigais asfaltuoti Upės gatvę, todėl turėjo gauti Vyriausybės patikinimą, kad lėšos jos tvarkymui bus skirtos.
