R. Šimašius prašo ministerijos leisti laisviau naudoti vakcinų likučius

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Sostinės meras Remigijus Šimašius prašo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) leisti laisviau naudoti vakcinų nuo COVID-19 likučius, kad nereiktų dozių išmesti.

„Jau anksčiau neformaliai tartasi, o šiandien Vilniaus miesto meras oficialiai kreipėsi į SAM prašydamas sudaryti galimybę dienos pabaigoje liekančias vakcinas – neatvykus užsiregistravusiems žmonėms – leisti naudoti laisviau, taip išvengiant netekčių“, – BNS antradienį sakė mero atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius.

Savivaldybės duomenimis, sostinėje teko utilizuoti 72 vakcinos dozes iš daugiau nei 81 tūkst.

Kauno miesto savivaldybė iš viso yra netekusi 41 dozės iš 82 tūkst., daugiausia tai – „Moderna“ vakcinos.

„Dešimties dozių netekome dėl to, kad vienas „AstraZeneca“  buteliukas į vakcinavimo centrą atvyko sudaužytas. Dar 31 vakciną teko utilizuoti pirmosiomis vakcinavimo savaitėmis, iš jų 28 „Moderna“ ir trys „AstraZeneca“ dozės“, – BNS sakė Kauno savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Daiva Kuzminienė.

„Šiuo metu esame susidėlioję procesus taip, kad užtikrintume sklandų visų skiepų panaudojimą, todėl daugiau praradimų nepatiriame“, – teigė ji.

Tuo metu Klaipėdoje viename iš dviejų vakcinavimo centrų teko utilizuoti dvi vakcinos „Moderna“ dozes, Šiauliuose – keturias dozes, BNS informavo šių savivaldybių atstovai.

Premjerė Ingrida Šimonytė  antradienį sakė kol kas nematanti poreikio keisti vakcinavimo tvarkos.

„Jeigu tikrai jau tai pasidarys didelio masto problema, tai žinoma, kad reikės teisės aktus keisti“, – žurnalistams antradienį sakė I. Šimonytė.

Ji priminė apie Izraelio ir kitų šalių pavyzdį, kai dienos pabaigoje, neišnaudojus visų vakcinų, žmonės kviečiami į gyvą eilę.

SAM rekomenduoja vakcinavimo centrams pirmoje dienos pusėje naudoti „Pfizer-BioNTech“ bei „Moderna“ skiepus, nes po atidarymo jų galiojimo laikas yra šešios valandos, o „AstraZeneca“ – naudoti antroje dienos pusėje, nes atidarytas buteliukas galioja 48 valandas.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirma doze paskiepyta 330,8 tūkst. žmonių, abiem dozėmis – 152,9 tūkst.

Lietuva iki šiol yra gavusi per 554,7 tūkst. vakcinų, iš jų sunaudota – per 483,7 tūkst.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.