R. Šimašius siūlo imuniteto pasui pasitelkti programėlę „Korona Stop“

Nuotrauka koronastop.lrv.lt

Vilniaus meras Remigijus Šimašius siūlo Vyriausybei įvesti imuniteto pasą, kurį turintiems būtų suteikta daugiau laisvių šalies viduje.

Meras sako, kad tam būtų galima pasitelkti programėlę „Korona Stop“, o atlaisvinimai galėtų apimti kultūros, renginių, apgyvendinimo, maitinimo, prekybos, sporto sektorius, taip pat leidimą bendrauti tarpusavyje.

Jo siūlymu, privilegijos būtų taikomos ne tik pasiskiepijusiems nuo COVID-19 arba persirgusiems ir įgijusiems imunitetą asmenims, bet ir turintiems prieš kelias dienas atliktą neigiamą testą.

R. Šimašius svarsto, kad atlikus greitąjį testą, atsakymas galėtų keliauti į e.sveikatos sistemą ir galiotų nustatytą laiką, o iš ten galėtų būti perkeltas į programėlę „Korona Stop“ QR kodo pavidalu. 

„Paprasčiausia ir labiausiai po ranka, panaudotina yra ta pati „Korona Stop“ programėlė. Ją dalis žmonių turi susiinstaliavę, dalis neturi. Tiesą sakant, ar tai būtų su nuotrauka, ar be nuotraukos – nėra esminio skirtumo, nes jei būtų QR kodas, jis kiekvienu atveju būtų individualus, jį galėtų nuskanuoti prie įėjimo į teatrą ar prie kokio nors kontrolės posto, jei reikia, ar atėjus patikrinti darbuotoją, kuris dirba, ar jis turi imuniteto pasą“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė meras.

Jis teigė tokią idėją pasiūlęs premjerei Ingridai Šimonytei.

Meras taip pat sakė nematantis problemų dėl duomenų apsaugos, tvirtindamas, kad „yra temų, bet visos jos išsprendžiamos“.

Anot jo, sumanymą palaiko jo Laisvės partijos atstovės Vyriausybėje – teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska bei ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Europos Komisija trečiadienį pristatė „Skaitmeninio žaliojo pažymėjimo“ idėją – jis leistų po Europos Sąjungą nevaržomai keliauti paskiepytiems, imunitetą COVID-19 ar neigiamą testą turintiems žmonėms.

Lietuvos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius teigia, kad dokumentas galėtų būti pradėtas naudoti dar birželį.

Galimybes atlaisvinimus taikyti šalies viduje kol kas atsargiai vertina premjerė I. Šimonytė. Ji yra ne kartą sakiusi, kad pagrindinė tokio imunitetą nuo COVID-19 liudijančio dokumento sąlyga yra, jog būtų paskiepyta pakankama dalis Lietuvos gyventojų, o tai kol kas neužtikrinta stringant vakcinų tiekimui.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *